Getir İngiltere
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Çevrim içi market uygulaması Getir, yurt dışına açılarak İngiltere başkenti Londra’da da hizmet vermeye başladı. Platform kurucusu Nazım Salur, konuya ilişkin açıklamasında Getir’imiz Londra’da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz” ifadelerini kullandı.  

Popüler çevrim içi market uygulaması Getir, yurt dışına açılarak İngiltere başkenti Londra’da da hizmet vermeye başladı. Yaşanan gelişme sonrası platform, hizmet ağına kilometre taşı yeniliğinde bir bölge daha eklemiş oldu. Konuya ilişkin ilk açıklama, platform kurucusu Nazım Salur’dan geldi. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Getir’imiz Londra’da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. @getir’in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler” ifadelerini kullandı.  

Diğer yandan; platform, kısa bir süre önce gerçekleştirdiği ikinci yatırım turunda 128 milyon dolarlık bir yatırım alarak dikkatleri üzerine çekmişti. Söz konusu yatırım ile şirketin piyasa değeri, 850 milyon dolar seviyesine yükselmişti. Uygulamanın piyasa değerinin, yalnızca beş buçuk yıl içerisinde bu seviyeye yükseldiği dile getirilmişti. Getir kurucusu Nazım Salur, konuya ilişkin açıklamasında Getir’i 2015 yılında dünyada bir ilki gerçekleştirerek kurduk ve yeni bir pazar oluşturduk. Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde 1.500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra, GetirYemekGetirBüyük ve GetirSu ile hizmet çeşitliliğimizi artırdık. 128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. Sadece 5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık. Getir’in kurulduğunda dünyada bir ilk olması ve bu fikri geliştirerek bugünlere taşımamız, bu değerlemeye ulaşmamızda en önemli etken oldu” ifadelerine yer vermişti.  

Son yatırım turunda Getir, çalışanlara da hisse satışı yapmıştı 

Getir Yatırım

Yapılan son yatırım turunda Getir, ayrıca çalışanlara da yatırımcı olma imkanı sunmuş ve hisse satışı yapmıştı. Bu kapsamda; 250’den fazla Getir çalışanı, kişisel birikimiyle Getir’e ortak olmuştu. Şirketin; Getir’in ardından ‘GetirBüyük’, ‘GetirSu’ ve ‘GetirYemek’ hizmetlerini kullanıma sunmuş olduğu da biliniyordu. Halihazırda ‘GetirBüyük’te yaklaşık 4 bin ürün, ‘GetirYemek’te ise 15 binden fazla restoran bulunuyordu.   

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir, İnternet Sitesi Üzerinden de Yemek Siparişi Almaya Başladı! 

Getir, 128 Milyon Dolarlık Yatırım Alarak Değerini 850 Milyon Dolara Çıkardı!

Getir, Fenerbahçe’nin Zaman Sponsoru Oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz