Online sipariş platformu Getir, çevrim içi yemek hizmetine girişinin 2. senesinde GetirYemek ile Türkiye’nin 81 ilinde de hizmet verdi.

Geride bıraktığı 2 yılda hayata geçirdiği çalışmalarla pek çok ilki gerçekleştiren GetirYemek şu anda 20 binin üzerinde üye restoran ile çalışmalarını sürdürüyor. Online yemek siparişi, GetirYemek’le birlikte ilk kez Türkiye’nin 81 iline ulaştı. Böylece Ardahan, Artvin, Bayburt, Bitlis, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Kilis, Muş, Şırnak ve Tunceli’deki restoran ve müşteriler ise ilk kez online bir yemek platformu ile tanışmış oldu.

Hem Getir uygulaması üzerinden hem de www.getir.com/yemek/ adresinden 81 ildeki lezzet tutkunlarına ulaşmayı sürdüren GetirYemek, şu ana kadar birbirinden lezzetli milyonlarca siparişi kullanıcılarına teslim etti. 2 yılın çok sipariş verilen bölgeleri İstanbul’da Beşiktaş, Kadıköy, Üsküdar, Şişli, Ankara’da ise Çankaya olurken, kullanıcılar en çok lahmacun kebap, burger, pizza ve tatlı çeşitleri siparişi verdi.

GetirYemek pandemide restoranları destekledi

Pandeminin en çok sekteye uğrattığı sektörlerin başında gelen yeme – içme sektörü için harekete geçen GetirYemek, 10 Aralık itibarıyla siparişlerdeki yönlendirme hizmeti komisyonunu kaldırmıştı. Proje çerçevesinde kaldırılan komisyona ek olarak üye restoranlara verilen reklam destekleri ve indirimlerle birlikte doğrudan ve dolaylı olarak sektöre tam 50 milyon TL değerinde destek sağlandı.

Konuya ilişkin toplumsal farkındalık sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Bi Mutluluk Hareketi’ reklam filmiyle herkesi restoranlara desteğe davet eden GetirYemek’in çağrıları yanıt buldu ve 10 Aralık’tan bu yana restoranların siparişleri iki katına çıktı.

Pandeminin başında kapanan ve bir süre kapalı kaldıktan sonra ikinci dalgada sokağa çıkma kısıtlamaları dolayısıyla açılamayan ve paket servis ile yeniden faaliyete başlayan yaklaşık 1500 restoran ise sipariş sayılarını geçtiğimiz döneme göre 6 katına çıkardı.

Restoranlar için nakit akışının önemini dikkate alan GetirYemek, restoranların günlük kazançlarını ertesi gün öğlene kadar hesaplarına gönderiyor.

Restoranların platforma listelenmeleri ve kampanyalara katılmaları gibi süreçler için herhangi bir ek ücret alınmazken, siparişlerin artması için kampanya desteği de sağlanıyor. Bu kampanyalarda, restoranların verdikleri indirim kadar ek indirim sunuluyor.

Ek olarak restoranların kazançlarını artırmaları için milyonlarca TL değerinde reklam yatırımı yapan GetirYemek, sektöre getirdiği yeniliklerle restoranların tercih sebebi olurken, sürdürülebilir iş birlikleri kurmaya odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir:

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

Getir, İnternet Sitesi Üzerinden de Yemek Siparişi Almaya Başladı! 

Tüm yüzeylerde çalışan mouse: Logitech kablosuz mouse MX Anywhere 3 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz