Getir Amsterdam
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Popüler çevrim içi market uygulaması Getir, Londra’nın ardından Amsterdam sokaklarında da hizmet vermeye başladı. Konuya ilişkin ilk açıklama, platform kurucusu Nazım Salur tarafından yapıldı. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada kısa bir süre içerisinde Paris ve Berlin’de de hizmet vermeye başlayacaklarını duyurdu.  

Çevrim içi market uygulaması Getir, İngiltere başkenti Londra’nın ardından Hollanda’nın Amsterdam şehrinde de hizmet vermeye başladı. Platformun, güncel olarak motosikletli ve bisikletli teslimat görevlileriyle Amsterdam’da hizmet veriyor olduğu kaydedildi. Konuya ilişkin ilk açıklama, platform kurucusu Nazım Salur tarafından yapıldı. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada “Getir bugünden itibaren Amsterdam sokaklarında. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi yeni ülkelerde de sevdirmeye devam. Paris ve Berlin yakında! @getir” ifadelerini kullandı. Yapılan açıklamanın ardından, Getir’in Londra ve Amsterdam’dan sonra yurt dışındaki yeni durağı da kesinleşmiş oldu.  

Benzer şekilde; Salur’un duyurusundan birkaç saat sonra, Getir’in resmi Twitter hesabı da konuyla ilgili bir paylaşım yaptı. Söz konusu paylaşımda, platformun Hollanda kolu tarafından yapılan bir paylaşım alıntılanarak Hallo Amsterdam!” ifadeleri kullanıldı. Salur tarafından paylaşılan fotoğrafta, bisikletli bir teslimat görevlisinin yer alması da dikkat çekti. Getir’in Türkiye’de bu tip bir hizmeti olmadığı da biliniyordu. Amsterdam’da yaya trafiğinin araç trafiğinden yoğun olması nedeniyle bu tip bir hamle yapıldığı belirtildi.  

Getir, Ocak ayı sonlarında İngiltere başkenti Londra’da da hizmet vermeye başlamıştı

Getir İngiltere

Diğer yandan; Getir, Ocak ayı sonlarında yurt dışına açılarak İngiltere başkenti Londra’da da hizmet vermeye başlamıştı. Yaşanan gelişme sonrası platform, hizmet ağına kilometre taşı yeniliğinde bir bölge daha eklediğine işaret etmişti. Konuya ilişkin ilk açıklama, yine platform kurucusu Nazım Salur’dan gelmişti. Salur, resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada Getir’imiz Londra’da. Bu iki heceli Türkçe kelimeyi orada da sevdireceğiz. @getir’in bugünlere gelmesini sağlayan tüm kullanıcılarımıza ve çalışanlarımıza teşekkürler” ifadelerini kullanmıştı.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Getir, İngiltere Başkenti Londra’da Hizmet Vermeye Başladı 

Getir Türkiye’nin İkinci Unicorn’u Oldu: 300 Milyon Dolar Yeni Yatırım!

Getir, Geleneksel Esnafı Dijital Dönüşüm Sürecine Dahil Eden ‘GetirÇarşı’ İsimli Yeni Hizmetini Duyurdu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz