Pazartesi, Ekim 25, 2021
Ana SayfaDijitalTwitter, Yeni Uygulama İkonları ve Açılış Ekranı Üzerinde Çalışıyor 

Twitter, Yeni Uygulama İkonları ve Açılış Ekranı Üzerinde Çalışıyor 

“9to5Mac”in haberine göre Twitter, yeni uygulama ikonu seçenekleri ve açılış ekranı üzerinde çalışıyor. Şirketin; “Twitter Insiders” platformu kullanıcılarınaseçenekleri değerlendirebilecekleri bir anket gönderdiği iddia ediliyor. 

“9to5Mac” isimli internet sitesinin haberine göre TwitteriOS platformundaki mobil uygulaması için yeni uygulama ikonu seçenekleri üzerinde çalışıyor. Şirketin; “Twitter Insiders” platformu kullanıcılarına, yeni uygulama ikonu seçenekleri hakkındaki fikirlerini bildirerek değerlendirme yapabilecekleri bir anket gönderdiği iddia ediliyor. Paylaşılan detaylar; sosyal medya devinin, güncel uygulama ikonu yanında 3 yeni ikon üzerinde daha çalıştığına işaret ediyor. Söz konusu ankette; kullanıcıların, telefon ekranlarında görmeleri muhtemel 4 ikonu incelemeleri ve ikonların tasarımları ile ilgili soruları yanıtlamaları isteniyor.  

Diğer yandan; sosyal medya devinin, güncel uygulama ikonunu bu seçeneklerden biriyle değiştirip değiştirmeyeceği ya da seçeneklerin hepsini tercihe bağlı olarak kullanıcıların beğenisine sunup sunmayacağı henüz bilinmiyor. İkinci olasılığın; iOS platformu üçüncü parti uygulama ikonu paketlerini desteklemediği için işletim sistemi kullanıcılarına, ana ekranlarını özelleştirebilmeleri açısından daha fazla seçenek sunacağı tahmin ediliyor.  

Bununla birlikte; Twitter yetkililerinin, yeni bir açılış ekranı üzerinde de çalıştığı ifade ediliyor. Konuyla ilgili sızdırılan bir GIF görseli, yakın zamanda platformda hizmete sunulması muhtemel açılış ekranına ilişkin şimdiden kullanıcılara fikir veriyor.  

Image: 9to5Mac

Yaşanan siber saldırı olayı, Twitter yeni uygulama ikonu ve açılış ekranı seçeneklerine gölge düşürebilir

Twitter Yeni Uygulama İkonu

Twitter yetkililerin, yakın zamanda yeni uygulama ikonu seçeneklerinden herhangi birini veya açılış ekranı tasarımını platforma getirip getirmeyeceği ise henüz bilinmiyor. Kısa bir süre önce platform bünyesinde yaşanan siber saldırı ve ‘bitcoin’ dolandırıcılığı olayı nedeniyle şirketin, yakın bir gelecekte tasarım değişikliklerine odaklanamayacağı düşünülüyor. Bazı kullanıcılar ise sosyal medya devinin, beklentinin aksine yaşadığı güven kaybı nedeniyle bu tip bir tasarım değişikliğine gidebileceğine işaret ediyor. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

FBI, Platformda Yaşanan Siber Saldırı Olayı Sebebiyle Twitter Hakkında Soruşturma Başlattı 

Twitter, Yaşanan Siber Saldırı Olayı Hakkında Yeni Bir Açıklama Yaptı 

Dünyaca Ünlü İsimlerin Twitter Hesaplarına Siber Saldırı Gerçekleşti! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR