Twitter Mavi Tik Başvuru

Twitter, onaylı hesaplar için başvuruları açtığını duyurmasından yaklaşık 8 gün sonra tekrar ‘Mavi Tik’ için başvuru almayı durdurduğunu açıkladı. Başvurular son durdurulduğunda kullanıcıların, tekrar ‘Mavi Tik’ başvurusu yapabilmek için 4 yıl beklemesi gerekmişti.  

ABD merkezli sosyal medya platformu Twitter, onaylı hesaplar için başvuruları açtığını duyurmasından yaklaşık 8 gün sonra tekrar ‘Mavi Tik’ için başvuru almayı durdurduğunu açıkladı. Başvurular son durdurulduğunda kullanıcıların, tekrar ‘Mavi Tik’ başvurusu yapabilmek için 4 yıl beklemesi gerekmişti. Platform, konuya ilişkin açıklamasında çok sayıda başvuru olduğuna ve bu yüzden bir süreliğine yeni onaylı hesap başvurusu almayacaklarına işaret etti. Bu süreçte, halihazırda yapılan başvuruların gözden geçirileceğinin de altı çizildi. Bununla birlikte Twitter, esprili bir dille ‘Mavi Tik’ başvurularının çok yakında tekrar açılacağını ifade etti. Başvuruların tam olarak ne zaman tekrar açılacağı ise henüz belirtilmedi.  

Diğer yandan şirket, başvurular tekrar açılana dek çok uzun bir süre boyunca onaylı hesap için başvuru kabul etmemişti. Söz konusu süreç, eski ABD Başkanı Donald Trump’ın göreve gelmesiyle başlamıştı. 2020 yılının Aralık ayında ise platform, hangi hesapların ‘Mavi Tik’ alabileceğine ilişkin bir açıklama yayınlamış ve Twitter’ın doğrulama sürecini nasıl yöneteceğine dair yeni platform kurallarını duyurmuştu. Gazeteciler, markalar, hükumet yetkilileri, aktivistler ve çok sayıda kişi tarafından tanınan Twitter kullanıcılarının, kanıt sunmaları durumunda ‘Mavi Tik’ alabilecekleri belirtilmişti.  

Twitter kullanıcılarının, ‘Mavi Tik’ alabilmek için hesap bilgilerini eksiksiz sunması gerekiyor 

Twitter Mavi Tik

Bununla birlikte; Twitter’da ‘Mavi Tik’, kullanıcıların yüksek kamu yararına olan hesapların gerçekliğini ayırt etmelerine yardımcı olma yollardan biri olma niteliği taşıyor. Söz konusu özellik, Twitter’daki kişilerin sohbet ettikleri insanlar hakkında daha fazla bağlama erişerek güvenilir olup olmadığını belirleyebilmelerini sağlıyor. Twitter kullanıcılarının ‘Mavi Tik’ alabilmek için doğrulama politikasında belirtilen kategoriye özgü uygunluk kriterlerine ek olarak hesap bilgilerini de eksiksiz bir şekilde sunması gerekiyor. Bu da söz konusu hesapların; bir profil adı, profil resmi ve onaylanmış bir e-posta adresi veya telefon numarası olması gerektiği anlamına geliyor. Ayrıca hesabın, son altı ay içinde aktif olması ve Twitter Kuralları’na uygun paylaşımlar yapmış olması gerektiği belirtiliyor.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Twitter ’da Artık Tüm Kullanıcılar Mavi Tik için Başvuru Yapabiliyor

‘Twitter Blue’ Hizmetinin Türkiye Fiyatı Belli Oldu! 

Twitter, 3 Yıl Aranın Ardından 20 Ocak İtibarıyla Yeni ‘Mavi Tik’ Politikasını Başlatacağını Duyurdu

Adını ‘Elon Musk’ Olarak Değiştiren Onaylı Twitter Hesabı, ABD Başkanlık Seçimleri Üzerinden Kripto Para Dolandırıcılığı Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz