getir-new-york-teknosafari-min

Türkiye’nin unicorn şirketi Getir, Avrupa’nın ardından Amerika’da da genişlemesine devam ediyor. Getir, artık New York içerisinde de hizmet vermeye başladı.

’10 dakikada market ürün teslimatı’ modelini dünya genelinde ilk kez 6 yıl önce başlatan Getir, küresel olarak genişlemesine devam ediyor. Türkiye’den çıkan orijinal iş modeli, 2021 yılında 7 Avrupa ülkesine ulaştı. Geçtiğimiz ay Chicago’da hizmet vermeye başlayan Getir, New York içerisinde de hizmete başladı.

Getir Kurucusu Nazım Salur, “New York, dünyanın her yerinden insanın olduğu Amerika’nın en önemli, en hareketli şehri. Dünya’nın en önemli ticaret ve finans merkezi. New York’ta zaman her şey demek, insanlar zamanla yarışıyor. Bu insanların günlük ihtiyaçlarına Getir’in yaygın ağıyla 10 dakikada ulaşabilecek olması, tüm ezberlerini bozan müthiş bir kolaylık olacak” şeklinde konuştu.

getir-nazim-salur-teknosafari

Getir, bu yıl Ocak ayında ilk olarak İngiltere ile küresel açılımına başlamıştı. Sonrasında ise Almanya, Fransa, İspanya, İtalya ve Portekiz ile devam etti. Getir’in ABD içerisinde ise Chicago ardından New York ile hizmete başladığı duyuruldu. Paylaşılanlara göre şirketin bir sonraki durak olarak ise Boston bölgesini hedef alıyor.

Özgün ve profesyonel çalışma metodları ile küresel anlamda büyümeyi sağlayan ve Türkiye’nin en büyük girişimlerinden biri haline gelen Getir, girdiği tüm bölgelerde büyük bir ilgi ile karşılanmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir:

İTÜ Big Bang Startup etkinliği ile girişimciler, 458 milyon TL ödül ile buluştu

Apple Music 2021 yıl sonu listeleri paylaşıldı

Oppo Reno 7 serisi, 15 dakikada tamamen tükendi

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz