itü-big-bang-start-up-challenge-teknosafari-min
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

İTÜ ARI Teknokent Kuluçka Merkezi İTÜ Çekirdek tarafından her yıl desteklenen ve en iyi girişimlerin belirlendiği Big Bang Start-Up Challenge etkinliği, 2 Aralık Perşembe günü gerçekleştirildi. Bu yıl 10. yaşını kutlayan etkinlik ile girişimciler, 458 milyon TL yatırım ile buluştu.

Her yıl İTÜ Çekirdek’e başvuran girişimlerden en iyilerinin belirlendiği Big Bang Start-Up Challenge etkinliği, bu sene “Öncüler” mottosu ile 2 Aralık 2021 Perşembe günü gerçekleştirildi. Bu yıl 10. yaşını kutlayan etkinlik, girişimlerin aldığı 458 milyon TL ödül, nakit ve yatırım ile tamamlandı.

Big Bang 2021 bünyesinde 36 girişim, 7 milyon 780 TL nakit ve ödül ile buluştu. 10 girişim aldıkları toplam 26 milyon 251 TL’lik yatırımı Big Bang sahnesinde açıkladı. 2021 yılı içerisinde yatırım alan 41 İTÜ Çekirdek girişiminin aldığı 424 milyon 78 bin 180 TL ise Big Bang içerisinde topluca anons edildi.

İTÜ Arı Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Attila Dikbaş, etkinlik içerisinde “Dünyada ilk 5’te yer alan İTÜ Çekirdek olarak; her yıl gelişerek, evirilerek, dikey alan ve paydaşlarımızla büyümeye devam ediyoruz. İTÜ ARI Teknokent olarak hem ülkemizde hem de bölgemizde fark yaratmak çok önem verdiğimiz konulardan biri. Bu amaçla Teknokentler arası iş birlikleri; uluslararası iş birlikleri bu yılki odak noktamızı oluşturdu ve bundan sonraki süreçte de oluşturmaya devam edecek. Ayrıca bugün sizlerle de paylaşmak istediğim bir yeniliğimiz bulunuyor. 2022 yılında Türkiye dışından start-up’ları İTÜ Çekirdek’e çekmeye odaklanarak, global bir iletişim sürdüreceğiz. Bu çalışmamız ‘İTÜ Seed’ çatısı altında hayata geçirilecek. Bu proje ile ülkemizin ve bölgemizin yabancı girişimciler için bir hub olması için çalışacağız; yerli yabancı tüm start-upları hem ekosistemimizde büyütmek hem de dünyaya açmak için tüm kaynaklarımızı seferber edeceğiz. 2022’in ilk aylarında İTÜ Seed’in global web sitesinin de lansmanını yapacağımızı gururla duyuruyorum. Biz, ülkemizin teknolojik alanda daha çok atılımlar yapması için T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın ve İstanbul Teknik Üniversitemizin de destekleriyle elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bu yolda bizlere destek olan İTÜ ARI Teknokent Yönetim Kurulumuza, çalışanlarımıza, çok değerli paydaşlarımıza, yatırımcılarımıza, mentorlarımıza ve Türkiye’nin geleceği için çabalayan girişimlerimize sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

İlginizi Çekebilir:

Adidas, ilk NFT ürününü tanıttı – 2021

Bitcoin hızlı bir düşüş yaşadı, 28 bin doları gördü

Valve, Steam Deck özel oyunları hakkında paylaşımda bulundu

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz