Ana Sayfa Dijital Google, Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Geliştiriyor

Google, Artırılmış Gerçeklik Gözlüğü Geliştiriyor

0
866
google-artirilmis-gerceklik-teknosafari

Son dönemlerde artırılmış gerçeklik gözlükleri, çok daha fazla adından bahsettirir hale geldi. Geçtiğimiz dönemlerde North şirketini satın alan Google, yeni nesil artırılmış gerçeklik gözlüğü geliştiriyor.

Artırılmış gerçeklik gözlüklerine olan ilgi, artarak devam ediyor. Önümüzdeki yıllarda daha ulaşılabilir ve popüler olması beklenen gözlükler, Apple ve Meta tarafından da ilgi gösterilen alanlardan birisi. Bununla birlikte Google da kendi artırılmış gerçeklik gözlüğünü geliştiriyor.

Google, Haziran 2020 döneminde, artırılmış gerçeklik konusunda çalışmalar yürüten North şirketini satın almıştı. Artırılmış gerçeklik projelerinin iptali ile birlikte North çalışanları, Pixel ve Nest üzerinde projelerine başlamıştı. Ancak paylaşılanlara göre Google, yeniden bir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalışıyor.

google-ar-gozluk-teknosafari
Görseller temsilidir.

New York Times içerisinde paylaşılan bilgilere göre Google, AR gözlükler üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Proje, Nort şirketinin uzmanlığı kullanılarak yürütülüyor. Ancak herhangi bir detay paylaşılmazken, Google da bu bilgileri doğrulamış değil. Google AR gözlüğünün ne zaman geleceğine dair bir bilgi olmasa da, proje üzerinde uzun zamandır çalışıldığı belirtiliyor.

Artırılmış gerçeklik teknolojileri, gün geçtikçe daha da popüler bir hale geliyor. Özellikle Apple ve Meta, bu konuda oldukça iddialı gelirken Microsoft da yine Windows işletim sistemini tamamen AR içerisine taşıdığı bir proje üzerinde çalışıyor.

İlginizi Çekebilir:

Huawei AITO M5, ön sipariş sayısı ile Tesla’ya rakip oldu

Türkiye Uzay Ajansı ile Roscosmos iş birliği imzaladı

Steam, 2021 yılının en iyi oyunlarını açıkladı

Boğaziçi Üniversitesi, Veri Bilimi ve Yapay Zeka Enstitüsü kuruyor

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz