Tesla’nın hisse senedi değerleri 23-31 Ekim arasında yüzde 24 yükseldi. Otomobil üreticisinin hisse değerlerinin bir haftada yüzde 24 yükselmesi, Tesla’nın yüzde 22’sine sahip olan Elon Musk’a sadece bir haftada 2 milyar dolar kazandırdı.

Forbes’un haberine göre Musk, bir haftada mal varlığına 2 milyar dolar eklemiş oldu. Hem otonom araç üretici Tesla’ya hem de roket üretim şirketi SpaceX’e sahip olan Elon Musk, otomobil şirketi Tesla’nın borsada işlem gören hisseleri sayesinde 2 milyar doları bir haftada bankaya koymuş oldu.

Analistlerin düşüncesi, Tesla’nın hisse senedi değerinin 23 Ekimde 42 cent düşeceği yönündeydi. Ancak Tesla hisse senedi değeri, 23 Ekim’de 1.86 dolar yükselerek analistleri şaşırtmış oldu. Tesla’nın hisselerinin yüzde 22’sine sahip olan Elon Musk da bu sayede servetini 22.9 milyar dolara taşıdı.

Son dönemlerde Tesla’nın pek de iyi gitmeyen borsa değerlerinin, 23-31 Ekim arası beklenmedik bir oranla yüzde 24 yükselmesiyle birlikte hem şirketin diğer yatırımcıları hem de Elon Musk sevinen taraf oldu.

Konuyla alakalı herhangi bir yorumda bulunmayan Elon Musk artık Twitter kullanmıyor. Twitter’ı eskiden aktif kullanan Elon Musk, bu tarz haberlerde anında Twitter’dan yorumlamalarda bulunuyordu. Artık bir Twitter hesabına sahip olmayan Musk’ın ilerleyen günlerde yapılması mümkün olan bir basın toplantısında konuyla alakalı yorum yapabileceği düşünülüyor.