Okuma Süresi
1 dakika

Google’ın, Haritalar’a getireceği yeni özellik sayesinde kullanıcıların karanlık sokaklardan geçmesi engellenebilecek.

Uygulamanın beta sürümüne gelen güncelleme, kullanıcıların güvenliklerini artırmak için şirketin çalışmalarına devam ettiğini gösteriyor. Google Haritalar’a v10.31.0 koduyla gelen özellikle birlikte artık uygulamada iyi aydınlatılmış sokaklar ve caddeler vurgulanacak. Bu sayede kullanıcılar güzergahları üzerinde bulunan sokak ve caddelerin aydınlatılma durumlarından haberdar olup gönül rahatlığıyla ulaşımlarını sağlayabilecek.

Özelliğin gece çok sık araba kullanan veya geceleri bilmediği bir yere gitmek durumunda kalan kullanıcıların işine yarayacağı düşünülüyor.

Uygulamayı sürekli olarak iyileştirmeye ve daha fazla işlevsellik katmaya çalışan Google’ın deneme sürümünde olan yeni özelliğinin şimdiden kullanıcılar tarafından çok beğenileceği düşünülüyor.

Google Haritalar’ın beta sürümünde olan özelliğin şu an için Hindistan’da test edilmeye başlanması bekleniyor. Şirketin karanlık sokaklardan geçmek istemeyen insanların işine yarayacak güncellemeyi ne zaman kullanıcılara sunacağı ise bilinmiyor. Test aşamasının tamamlanmasından sonra Google’ın bu özelliği tüm dünya kullanıcılarına sunması bekleniyor.