Okuma Süresi
1 dakika

Bugün yaklaşık bir saat erişim sorunu yaşanan Google’dan konuyla ilgili açıklama geldi.

Google Search, Chrome, YouTube, Drive ve Gmail’e bugün sabah saatlerinde erişim gerçekleştirilememiş bu durumun Rekabet Kurulu ile alakalı olduğu düşünülmüştü. Ancak sorun Türkiye dışında Avrupa bölgesi  başta olmaz üzere 23 ülkede de gerçekleşti. Kısa sonra giderilen sorunla ilgili Google’dan açıklama geldi ve sorunun Bulgaristan kaynaklı olduğu açıklandı.

İşte Google’ın tam açıklaması:

”Google’ın Bulgaristan’daki ağı üzerinde yönlendirilmiş olan trafikte yaşanan birden fazla eş zamanlı fiber kesintisi sorunu, etkilenen tüm kullanıcılar için Türkiye Saati ile 13:36 (ABD / Pasifik zamanı ile 19 Aralık 2019 02:36) itibarı ile tamamen çözülmüştür. Bu süre içinde, Google hizmetlerine Bulgaristan ağ bağlantı noktamız üzerinden erişen kullanıcılar, söz konusu Google hizmetlerine ulaşamamıştır.

Sorunun çözümüne kadar geçen sürede gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.  Sorunun temel nedenini belirlemiş ve etkilenen trafiği, ağımızın sorundan etkilenmiş olan kısımlarının etrafına yönlendirmiş durumdayız. Konuyla ilgili dahili bir araştırma sürdürüyoruz. İleri ki bir tarihte ayrıntılı bir olay özetini de paylaşmış olacağız.”