Okuma Süresi
1 dakika

 Çin’in Wuhan şehrinde başlayan ve dünyaya yayılmaya devam eden Corona virüsü, MWC 2020’ye de damga vurdu. Birçok önemli katılımcının bu sene düzenlenecek MWC 2020’ye katılmayacağını açıkladıktan sonra bir açıklama da Amazon’dan geldi. Amazon, MWC 2020’ye katılmayacak.  

Birçok farklı alanda faaliyet gösteren Amazon şirketi dünyanın en büyük e-ticaret kuruluşlarından biri. Dünyanın en zengin şirketlerinden biri olan Amazon bu sene düzenlenecek Mobil Dünya Kongresine katılmayacağını açıkladı. Corona virüsünün oluşturduğu ölümcül tehdit yüzünden MWC 2020’ye katılmayacak tek şirket Amazon değil. Daha önce Nvidia, LG, ZTE,Sony gibi büyük teknoloji firmaları MWC 2020’ye katılmayacağını açıklamıştı. Samsung ise kendi bünyesinden katılımcı sayısını düşürerek az sayıda yönetici ile katılmayı planlıyor.  

MWC 2020’yi organize eden GSMA’nın yaptığı açıklamalara göre bu yıl katılımcı sayısı düşük olsa bile MWC 2020’nin gerçekleşeceğini söyledi ve ek güvenlik önlemlerinin alındığını belirtti. Yeni alınan önlemlere göre GSMA, Çin’in Hubei eyaletinden katılımı tamamen yasakladı ve Çin’den gelen diğer katılımcıların ise son 14 gündür Çin sınırları dışında olduklarını kanıtlamaları gerektiğini söyledi. Ayrıca GSMA etkinlikte konuşmacıların mikrofonlarının devamlı olarak değiştirileceğini söylerken, katılımcıları tokalaşma konusunda uyardı.  

24-27 şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan Mobil Dünya Kongresi şu anlık bir iptal edilme durumunda değil. Ama bu şekilde devam ederse dünyanın en büyük mobil teknoloji fuarı MWC 2020’ye şirketler seviyesinde katılım oldukça düşük olacak. 

Sony de koronavirüs sebebiyle Mobile World Congress 2020’ye katılmayacak

Samsung Galaxy Z Flip, 92. Oscar Ödül Töreni’nde ilk kez gösterildi