Steam Eş Zamanlı Oyun Rekoru

Steam, anlık 24 milyon 776 bin 635 oyuncuyla yeniden eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı. Kısa bir süre önce oyun tutkunlarının beğenisine sunulan ‘Cyberpunk 2077’ ve geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan ‘Counter Strike: Global Offensive’ oyunlarının, söz konusu rekora önemli bir katkı sağladığı ifade edildi.  

Çevrim içi oyun mağazası Steam, yeniden eş zamanlı oyuncu rekoru kırdı. Platform, 2020 yılı içerisinde birçok kez söz konusu rekoru tazeledi. Özellikle dünya geneline yayılan COVID-19 salgını kaynaklı yapılan karantina çalışmaları; platformun, Mart ayında üst üste rekor kırmasına neden olmuştu. Sosyal izolasyon çalışmalarının başlamasıyla 20.3 milyon eş zamanlı oyuncuya ulaşarak rekor kıran Steam, bu rekoru Mart ayı bitmeden 23.3 milyon seviyesine çıkarmıştı. Platformda eş zamanlı oyuncu sayısında, son olarak 23 milyon 392 bin 298 oyuncuya ulaşılmıştı.  

SteamDB’nin verilerine göre; bu rekoru tazeleyen Steam, 24 milyon 776 bin 635 eş zamanlı oyuncuya ulaştı ve 2020 yılı bitmeden yeni bir rekora daha imza attı. Kısa bir süre önce oyun tutkunlarının beğenisine sunulan ve özellikle sosyal medyada geniş yankı uyandıran ‘Cyberpunk 2077’nin ve halihazırda geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan ‘Counter Strike: Global Offensive’ oyununun, söz konusu rekora önemli bir katkı sağladığı ifade edildi. ‘Cyberpunk 2077’, yayınlanmasından kısa bir süre sonra ayrıca 1 milyon eş zamanlı oyuncu sayısını geride bırakmış ve tek oyunculu oyunlar arasındaki eş zamanlı oyuncu rekorunu da kırmıştı.  

Steam üzerinden eş zamanlı oyun oynayan oyuncu sayısının 7.1 milyonu, rekor sırasında oyundaydı

Steam Eş Zamanlı Oyuncu

Aktarılan diğer detaylara göre; Steam üzerinden oyun oynayan 24.7 milyon eş zamanlı oyuncu sayısının 7.1 milyonu, rekor sırasında oyundaydı. Bu oyuncuların da 1 milyon 89 bini, ‘Counter Strike: Global Offensive’ oynarken yaklaşık 1 milyonu, Cyberpunk 2077’ oynuyordu. Dolayısıyla 7.1 milyonluk aktif eş zamanlı oyuncunun neredeyse üçte birinin, geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan ‘Cyberpunk 2077’ ve ‘Counter Strike: Global Offensive’ oynadığı dile getirildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Cyberpunk 2077, Steam Üzerinden Anlık Oyuncu Rekoru Kırdı 

Steam Beta İçin PlayStation 5 ‘DualSense’ Desteği Geliyor

SEGA Steam’da 4 Oyunu Ücretsiz Olarak Sundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz