Okuma Süresi
1 dakika

Google’ın Yapay Zeka Modeli Gemini Pro Artık Türkçe!

Google, Aralık ayında duyurduğu en yetenekli genel yapay zeka modeli Gemini Pro’yu Türkçe dil desteğiyle kullanıma sundu. Farklı biçimlerde optimize edilmiş Gemini, veri merkezlerinden mobil cihazlara kadar geniş bir yelpazede kullanılabiliyor. 40’tan fazla dilde ve 230’dan fazla bölgede kullanıma sunulan yeni özelliklerle kullanıcılar Bard’ın en hızlı versiyonunu deneyimleyebilecek.

Gemini Pro’nun Türkçe Özellikleri:

Anlama, özetleme, akıl yürütme, kodlama ve planlama konularında etkili olan Gemini Pro, Türkçe metinleri işleyebilecek ve sorulara Türkçe yanıt verebilecek.

Bard’ın İngilizce versiyonunda bulunan “yanıtı tekrar kontrol et” fonksiyonu da Türkçe’ye çevrildi. Bard üzerindeki “G” simgesine tıklandığında, Bard cevabı okuyarak bununla ilgili web üzerinde içerik olup olmadığını değerlendiriyor.

Kullanıcılar Bard’a bir açıklama yazarak bu açıklamayla eşleşen görseller elde edebilecek. Güncellenmiş Imagen 2 modeli tarafından desteklenen bu özellik şu anda yalnızca İngilizce olarak kullanılabilecek.

Gemini Pro’nun Diğer Özellikleri:Farklı türdeki bilgileri genelleştirip sorunsuz bir şekilde anlayabilen, bunlar üzerinde çalışabilen ve birleştirebilen çoklu modlu bir yapay zeka modeli.

Karmaşık yaratıcı projelerden günlük küçük görevlere kadar pek çok şeyi desteklemek için tasarlanmış.

Görüntü oluşturma özelliği sorumluluk gözetilerek tasarlanmış. Örneğin, oluşturulan görselleri sanatçılar tarafından oluşturulan orijinal eserlerden ayırmak için Bard, SynthID kullanarak oluşturduğu görüntülerin piksellerine dijital olarak tanımlanabilir bir filigran gömüyor.

Gemini Pro’yu denemek için: bard.google.com adresini ziyaret edin.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz