Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
4 dakika

Kupertinolu şirket Apple, müzik hayranları için iki yeni canlı yayın yapan küresel radyoyu duyurdu. Küresel radyo istasyonu Beats 1 artık, Apple Music 1 olarak adlandırılacak. Bununla beraber iki yeni radyo yayını 165 ülkede başlayacak. Apple Music Country, country türünde müzik yapacak, Apple Music Hits ise, 80’ler, 90’lar ve 2000’lerden favori parçaları çalacak.

2015’te Apple Music’in sunulmasından bu yana Beats 1 dünyanın en çok dinlenen radyo istasyonlarından biri haline geldi. Sürekli olarak en iyi sanatçı röportajlarını, küresel çapta özel yayınları ve prömiyerleri içeren benzersiz programıyla kültüre etki eden ve haberlere konu olan anlar yarattı. Beats 1, gelişimi boyunca sanatçı topluluğuyla sıkı bir ilişki kurdu ve insan eliyle yapılan seçkileri ve keşifleri savundu. Bu yaklaşım üç istasyonda da sürdürülecek. 

Apple Music, Beats ve Uluslararası İçeriklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Oliver Schusser “Beş yıldır müzik kültürünün tüm önemli anlarını yakalayan Beats 1, insan eliyle yapılan küratörlüğü ön plana çıkardı ve müzik dünyasının en yenilikçi, sevilen ve sayılan kişilerinin özel programlarıyla dinleyicileri kendine bağladı.” dedi. Schusser sözlerini şöyle sürdürdü: “Şimdi ise Apple Music Radyo tüm türlerden sanatçıların hayranlarıyla müzik hakkında konuşmaları, yaratmaları ve paylaşmaları için benzersiz bir küresel platform sağlıyor. Bu daha sadece başlangıç. Canlı radyoya yatırım yapmaya ve dünyanın her yerinden dinleyicileri sevdikleri müziklerle buluşturan fırsatlar yaratmaya devam edeceğiz.” 

Beats 1, Apple Music 1 olarak yeniden adlandırıldı

Los Angeles, New York, Nashville ve Londra’daki son teknoloji stüdyoları ile Apple Music 1; pop kültür sohbetleri ve sanatçı liderliğindeki programların merkezi ve dünyanın dört bir yanından sanatçıların yeni müziklerini sunuyor. Yeni gelişmeler hakkında haber vermeleri ve doğrudan hayranlarıyla konuşmaları için dünya çapında bir varış noktası. Apple Music 1, mihenk taşı niteliğindeki sunucular Zane Lowe, Ebro Darden, Brooke Reese, Dotty, Hanuman Welch, Matt Wilkinson, Nadeska, Rebecca Judd ve Travis Mills öncülüğünde yayın yapıyor. Action Bronson, Billie Eilish, Elton John, Joe Kay, Lil Wayne, Frank Ocean, Vince Staples ve The Weeknd gibi müziğin en büyük isimleri tarafından sunulan programların yanı sıra Aitch, Kerwin Frost, HAIM, Lady Gaga, Nile Rodgers, Travis Scott, Young M.A gibi birçok sanatçıdan yeni programlar içeriyor. 

Apple Music 1’de J Balvin’in yeni programı, çok sevilen “¡Dale Play! with Sandra Peña” ve “La Fórmula Radio with El Guru” gibi, tüm dünyada Latin müziğinin canlı ritmlerini öne çıkarmaya adanmış birçok program da sunuluyor. Apple Music 1 istasyonu aynı zamanda en iyi yerel Afrika müziklerine ve sanatçılarına yer verilen “Africa Now Radio with Cuppy” programına da ev sahipliği yapıyor.

Apple Music’in küresel kreatif direktörü ve sunucusu Zane Lowe, “Apple Music sanatçıların yuvası, hayranların yuvası ve inanılmaz müziğin yuvası.” diyor. Lowe ekliyor: “Ben obsesif bir müzik hastasıyım. En heyecan verici yeni sanatçıları aramayı ve onları günümüzün en köklü, en önemli sanatçılarıyla bir arada çalmayı seviyorum. Çünkü iyi müzik söz konusu olduğunda bunlar arasında bir ayrım olamaz ve Apple Music hayranları sadece iyi müzik dinlemek istiyor. Apple Music radyosunun bütün olayı bu.

Apple Music Hits Radyo ile tanışın 

Apple Music Hits radyosunun kataloğu hayranların 80’ler, 90’lar ve 2000’lerden bildiği ve sevdiği en büyük şarkılardan oluşuyor. Önemli sanatçı ve sunuculardan iddialı yeni programlar içeren istasyon, dinleyicileri dünyanın en popüler şarkılarının arkasında yatan hikayelerle buluşturuyor.

Apple Music Hits’te günlük yayın sunucuları Jayde Donovan, Estelle, Lowkey, Jenn Marino, Sabi, Nicole Sky and Natalie Sky, George Stroumboulopoulos (“House of Strombo”), Jad Abumrad ve Ari Melber’in özel programları başı çekecek. Hayranlar ayrıca Backstreet Boys, Ciara, Mark Hoppus, Huey Lewis, Alanis Morissette, Snoop Dogg, Meghan Trainor ve Shania Twain gibi sanatçıların yeni özel programlarını da dinleyebilecekler. 

Apple Music Country ile tanışın

Radyo, country müzik kültürünün bir parçası ve Apple Music Country bu deneyimi günümüzün dinleyicileri için güçlendirerek sunuyor. Country müzik gelişip dünya çapında yayılırken Apple Music Country, çeşitliliği giderek artan bu müzik türünün her damarına yer veren kalıcı bir adres olmayı hedefliyor. İstasyon, günümüzün en iyi müziklerinden bir karışım sunarken aynı zamanda hayranlarını yarının yıldızlarıyla tanıştırıyor. Geçmişte country müziğe yön veren efsanevi sanatçılar ve şarkılar konusunda hafızaları tazeliyor.

Apple Music Country’nin yetenek kadrosu günlük canlı program sunucuları Kelleigh Bannen, Ty Bentli, Bree, Alecia Davis, Ward Guenther, Nada ve Tiera olacak. Haftalık programlarıyla Ashley Eicher ve Kelly McCartney gibi dünyanın en heyecan verici seslerine geniş bir çeşitlilikle yer veriyor. Hayranlar ayrıca Jimmie Allen, Kelsea Ballerini, Dierks Bentley, BRELAND, Luke Bryan, Luke Combs, Morgan Evans, Florida Georgia Line, Pat Green, Willie Jones, Chrissy Metz, Midland, Rissi Palmer, The Shires, Carrie Underwood ve Morgan Wallen gibi sanatçıları dinleyebilecek. Yeni ve özel programlarının yanı sıra Dave Cobb, Jesse Frasure ve Luke Laird gibi efsanevi müzik yapımcısı ve söz yazarlarının ve gazeteci Hunter Kelly gibi isimlerin özel programları da olacak. 

Hayranlar Apple Music radyosunu iPhone, iPad, iPod, CarPlay, Apple Watch, Apple TV, Mac, HomePod ve web’de music.apple.com adresinden, kısacası Apple Music’e erişebildikleri her yerden dinleyebilirler.  Siri’den “Apple Music 1”, “Apple Music Hits” veya “Apple Music Country” istasyonunu çalmasını da isteyebilirler.

İlginizi Çekebilir:

Apple, Abonelik Hizmetlerini Bir Arada Sunan “Apple One”ı Ekim’de Tanıtabilir

Apple, Dünyanın En Değerli Halka Açık Şirketi Oldu 

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz