Okuma Süresi
1 dakika

Otomobil üreticisi, Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi tarafından yapılan uzun bir soruşturmanın ardından Salı günü yazılım güncellemeleri yayınlamaya başladı.

Güvenlik yetkililerine göre Tesla, Salı günü sürücülerin Otopilot özelliğini kullanırken odaklanmasını sağlamak için tasarlanmış bir işlevi güncellemek için iki milyondan fazla aracı geri çağırdı.

Dünyanın önde gelen elektrikli araç üreticisi Tesla’nın geri çağırması, iki yıldan kısa bir süre içinde dördüncüsü oldu. En popüler otomobili olan Model Y spor arazi aracı da dahil olmak üzere şirketin Amerika Birleşik Devletleri’nde sattığı neredeyse tüm modelleri kapsamakta.

Güncelleme, Autopilot’un bir parçası olan Autosteer işlevi için yeni, daha belirgin görsel uyarılar ve kontroller ekleyecek. Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi, Autosteer devreye girdiğinde ve sürücüler “aracın çalıştırılmasının sorumluluğunu üstlenmediğinde” “kaza riskinin artabileceğini” söyledi.

Ajans, Ağustos 2021’de Autosteer devredeyken çalışan Tesla araçlarıyla ilgili 11 olayı araştırmaya başladığını söyledi. Bunu ajans ile Tesla arasında bir dizi toplantı izledi ve Tesla bu ay gönüllü olarak geri çağırma kararı aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz