Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

16 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg’in Time Dergisi tarafından yılın kişisi seçilmesine tepki gösteren ABD Başkanı Trump’a, Greta’nın yanıtı yine Twitter’dan oldu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, Greta Thunberg’in Time Dergisi tarafından yılın kişisi seçilmesini gülünç buldu ve tepkisini attığı tweet ile gösterdi. 

Tweet’inde “Çok gülünç. Greta önce öfke kontrolü sorunuyla başa çıkmalı, sonra bir arkadaşıyla eski usul güzel bir filme gitmeli. Sakin ol Greta, sakin ol.” ifadelerini kullanan Trump’a Thunberg’in cevabı daha önce yaptığı gibi Twitter açıklamasını düzenleyerek oldu. 

Thunberg, Trump’ın paylaşımının ardından kişisel Twitter hesabının profil bölümünü düzenleyerek, “Öfke kontrolü sorunuyla başa çıkan bir ergen. Şu anda bir arkadaşıyla sohbet edip eski usul güzel bir film izliyor.” ifadesini ekledi. 

 

Time dergisinin “Yılın Kişisi” adayları arasında bu yıl Trump da yer alıyordu. Trump’ın tepkisinin ardından Thunberg’in misillemesi ise sosyal medyada yoğun ilgi gördü. 

 

 

Daha önce de yapmıştı

ABD Başkanı Trump daha önce BM İklim Zirvesi’nde söz alan ve genç nesillerin yetişkinler tarafından ihanete uğradığını söyleyen Thunberg için “Parlak ve güzel bir geleceğe umutla bakan çok neşeli genç bir kıza benziyor” demişti.

16 yaşındaki İsveçli çevreci Thunberg, Trump’ın kendisiyle ilgili paylaştığı yorumları Twitter hesabında ‘kişisel bilgiler’ bölümünde kullanarak şu ifadeleri eklemişti: “Parlak bir gelecek ümit eden çok mutlu genç bir kız”