Google Yeni Uyarı

Google, arama sonucu ve kişilerin bilgiye erişim kalitesini artırabilmek adına yeni bir hamle yaptığını duyurdu. Teknoloji devinin açıklamasına göre Google, artık arama sonuçları yeterince iyi bir eşleşme sağlamıyorsa kullanıcılara yeni bir uyarı göndermeye başlayacak. 

Google, arama sonucu ve kişilerin bilgiye erişim kalitesini artırabilmek adına platforma yeni bir özellik eklediğini duyurdu. Şirket tarafından yapılan açıklamaya göre; teknoloji devi Google, arama sonuçlarının yeterince iyi olmadığını ve arama konusuyla iyi bir eşleşme sağlayamadığını düşündüğünde artık kullanıcılara yeni bir uyarı göndermeye başlayacak. Kullanıcılar, platform üzerinden arama yaptıktan sonra böyle bir durum meydana gelirse “Aramanız için iyi bir eşleşme yok gibi görünüyor” ifadesiyle karşılaşacak. Daha sonra arama motoruna entegre edilen yapay zeka teknolojisi, kullanıcılara daha iyi sonuçlar görmelerini sağlayacak öneriler sunacak.  

Google Yeni Uyarı
Kaynak: theverge.com

Arama motoru devi Google; halihazırda kullanıcılarına, yapılan aramayla ilgili herhangi bir sonuç yoksa bunu belirten bir uyarı gönderiyordu. Fakat bu, internet ağı giderek daha fazla genişlediği ve Google veri tabanına eklenen içerikleri sürekli belli sözcüklerle eşleştirdiği için oldukça nadir gerçekleşen bir durumdu. Bunun yanında platform; kullanıcılarına arama sonuçlarının en üstünde, kötü sonuçları elemeye yardımcı olacak şekilde daha az yazım hatası olan kelimeler ve ifadeler de öneriyordu. Ancak Google’ın her zaman yüzde yüz doğru arama sonuçları sunmadığı, şirketin kendisi tarafından da kabul edilen bir gerçekti. Teknoloji devi, bu hamlesiyle beraber arama sonucu kalitesini artırmaya yönelik de yeni bir adım atmış oldu. 

Google tarafından eklenen yeni özellik, çok sık kullanıcı karşısına çıkmayacak 

Google Yeni Özellik

Google, kullanıcıların söz konusu özellik ve eklenen yeni uyarı ile çok sık karşılaşmayacağını da aktardı. Konuyla ilgili açıklamada; arama motorunun, halihazırda yüksek oranda yeterince iyi sonuçlar sunabiliyor ve üretebiliyor olduğuna işaret edildi. Şirket, yine de eklenen yeni özelliğin platformu geliştirmeye yönelik iyi bir katkı olarak görülebileceğinin de altını çizdi. Bazen bakılan yerde herhangi bir sonuç olmadığını bilmenin de sonucun kendisini bulmak kadar yardımcı olabileceği vurgulandı.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Google’da, Reklamverenlerin İsim ve Konum Bilgileri de Görüntülenecek

Google, Telefon Görüşmelerinde Canlı Altyazı Özelliği Sunacak

Google Meet sayfa düzeni, Zoom’a benzer bir tasarıma geçiş yapıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz