Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Çin merkezli teknoloji üreticisi Huawei beş yıldır üzerinde çalıştığı bilinen kendi işletim sistemi HarmonyOS ‘u görücüye çıkardı. Android ve iOS işletim sistemlerine rakip olacak HarmonyOS işletim sisteminin yanı sıra düzenlenen lansmanda, Huawei’nin HarmonyOS işletim sistemi ile gelen ilk akıllı saati Huawei Watch 3 ve yeni MatePad tablet serisi de görücüye çıktı. 

Huawei’nin ABD ile yaşadığı ticari savaş sebebiyle hiçbir ABD menşeli firma ile çalışamıyordu. Şirket uzun süredir üzerinde çalıştığı ve kendisi için mihenk taşı öneminde olan HarmonyOS işletim sisteminin özelliklerini detaylı bir şekilde anlattı. Bunun yanı sıra lansmanda HarmonyOS işletim sistemine sahip cihazlar da tanıtıldı. Gelin HarmonyOS işletim sistemi ile gelen ilk akıllı saat olma ünvanına sahip Huawei Watch 3 ve MatePad tablet serisinin özelliklerine birlikte bakalım.

HUAWEI WATCH 3 Serisi: Akıllı telefon kadar güçlü, bağımsız akıllı asistan

Huawei’nin yepyeni amiral gemisi akıllı saati HUAWEI WATCH 3 Serisi, bileğinizde modayı yeniden tanımlıyor. Kavisli bir cam ekrana ve 316L paslanmaz çelik kasaya sahip bu şık saat, farklı basınç seviyelerini algılayan ve kullanıcı girişine yanıt olarak dokunsal geri bildirim sağlayan yepyeni bir saat kurma koluna sahip. HUAWEI WATCH 3 Serisi, akıllı telefonunuzla aynı telefon numarasını ve veri planını paylaşarak telefon görüşmeleri yapmaya ve müzik dinlemeye de olanak tanıyor.

HarmonyOS ile çalışan ilk akıllı saat olan HUAWEI WATCH 3 Serisi, çok işlevli bir seyahat asistanı hizmeti sunmak için Huawei akıllı telefonlarla doğrudan entegre oluyor. İşlevsellik, doğrudan akıllı telefondan akarak tüm yolculuk ve uçuş bilgilerini bir bakışta erişilebilir hale getiriyor. Havaalanından eve dönerken toplu taşıma kullanıldığında hem saat hem de telefon son varış noktasına yaklaşıldığını hatırlatıyor.

HUAWEI WATCH 3 ile ilk kez vücut sıcaklığı kontrol edilebilecek

HUAWEI WATCH 3 Serisi, 100’den fazla egzersiz modunu destekleyen profesyonel bir fitness ve sağlık yöneticisi gibi çalışıyor. Yeni bir yüksek hassasiyetli sıcaklık sensörüyle donatılan saat, ilk kez vücut sıcaklığını ölçmeyi destekliyor. Ayrıca kan şekeri yönetimi, düşme tespiti ve SOS işlevlerini de desteklediği gibi, sağlık durumunu gerçek zamanlı izlemek ve yönetmek için de kullanılıyor. Ayrıca kullanıcının ne zaman su veya ilaç içmesi gerektiği gibi unutulması kolay detayları da hatırlatıyor.

HUAWEI WATCH 3 Serisi ayrıca HUAWEI WATCH 3 Pro için akıllı modda 5 gün ve ultra uzun pil ömrü modunda 21 gün süren ultra uzun bir pil ömrüne sahip. HUAWEI WATCH 3 ise Akıllı modda 3 gün ve ultra uzun pil ömrü modunda 14 gün pil süresine sahip.

HUAWEI MatePad Pro: Maksimum yaratıcılık için sınırları aşın

Yeni HUAWEI MatePad Pro, muhteşem bir 12,6 inç OLED FullView ekrana ve şu anda piyasada bulunan tüm tabletler arasında en yüksek olan yüzde 90 ekran-gövde oranına sahip. HarmonyOS’un dağıtık veri yönetimi ve görev planlama yetenekleriyle desteklenen HUAWEI MatePad Pro ister ofiste ister çizim tahtasında olsun farklı senaryolarda kullanıcının üretkenliğini ve yaratıcılığını ikiye katlamak için akıllı telefonlar ve PC’lerle sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabiliyor.

HUAWEI MatePad Pro, tablet ve PC’ler arasında Çoklu Ekran İş Birliğini de destekliyor. Ayna ve Genişlet modlarında tablet bir çizim tahtasına veya bir ekrana dönüşebiliyor. Ayrıca, cihazlar arası dosya sürüklemeyi de destekleyerek daha verimli iş birliği deneyimleri sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

HarmonyOS 2.0 İşletim Sistemi Güncellemesi Alacak Huawei Telefonlar Belli Oldu

Huawei İşletim Sistemi HarmonyOS, Mate 40 Pro’da Görüntülendi!

Huawei Watch GT 2 (42 mm) Detaylı İnceleme | Kimler İçin Uygun?:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz