Sağlıklı yaşam için hareket etmenin önemi Dünya Sağlık Örgütü ve diğer sağlık kuruluşları, uzmanlar tarafından sık sık dile getiriliyor. Bu sebeple markalar da insanları hareket etmeye teşvik eden ve aynı zamanda attıkları adımları da bir iyiliğe çeviren projeler geliştirmeye devam ediyor.  
Dünya Sağlık Örgütü sağlıklı bir yaşam için her gün 10 bin adım atılmasını öneriyor. Artık birçok insan akıllı cihazlarıyla bu hedefi takip ediyor ve hedefi başardıklarında kendini iyi hissediyor. Bu adımsayar uygulamaların doğruluğu oldukça tartışılsa da kullanıcılara hareketleri konusunda fikir verdiği kesin. 10 bin gibi yüksek bir hedefin insanları hareket etmeye teşvik ettiğini söylemek yanlış olmaz.

Bu alanda ios ve android cihazlarda çeşitli sağlık uygulamaları mevcut. Bu uygulamalar ek olarak Healpy gibi uygulamalar, standart uygulamalara ek olarak atılan her adımı bağışa çeviriyor. Groupama Sigorta – Healpy ortaklığıyla hayata geçirilen “Her Adım İyilik” projesi tam da bu işe yarıyor. Bugüne kadar uygulamayı aktive eden kullanıcılar, yaklaşık 2 milyar adım atarak,  Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’ne 22 adet akülü sandalye bağışlanmasını sağladı.

Herkese açık olan Healpy uygulaması, kişileri sağlıklı bir yaşam ve günlük hareketlerinin artması için yürümeye teşvik ediyor. Uygulamaya ücretsiz kayıt olmak ve i-health ya da google fit entegrasyonu ile adımların toplanmasına izin vermek yeterli. Ayrıca, Healpy’de toplanan adımlar uygulamanın “Adım Adım Sağlık” menüsünde yer alan “Her Adım Bağış” alanından takip edilebiliyor.

Healpy uygulaması ayrıca Bilişim Zirvesi19 kapsamında düzenlenen Teknolojinin Kaptanları Ödülleri’nde Yılın Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında ikincilik ödülüne layık görüldü.