Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Sosyal medya kullanıcıları için fotoğraf ve video paylaşmanın yanı sıra bu içeriklerde estetiği yakalamak da bir o kadar önemli hale geldi. Bunun için sosyal medya mecralarının veya akılı telefonlarımızın sunduğu filtreler ve özellikler yeterli olmayabiliyor. Dolayısıyla photoshop aracılığıyla fotoğraf ve video editlemek artık neredeyse gerekli görülüyor. Çünkü; estetik açıdan güzel olan daha fazla beğeniyi de beraberinde getiriyor. Bu nedenle Tekno Safari editörleri olarak sizler için alternatif olabilecek ücretsiz photoshop programlarını listeledik. İşte; ‘Alternatif ücretsiz photoshop programları.’ ‘Photosohop alternatifi programlar.’ ‘En iyi photoshop alternatifleri.’ ‘Adope Photoshop alternatifi ücretsiz programlar.’ ‘Photohsop benzeri ücretsiz programlar.’ ‘Alternatif ücretsiz photoshop uygulamaları.’

Profesyonel bir deneyim sunmasa da iş için çeşitli basit çalışmalarınız için de kullanabileceğiniz photoshop alternatifleri tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘Alternatif ücretsiz photoshop programları.’ ‘Photosohop alternatifi programlar.’ ‘En iyi photoshop alternatifleri.’ ‘Adope Photoshop alternatifi ücretsiz programlar.’ ‘Photohsop benzeri ücretsiz programlar.’ ‘Alternatif ücretsiz photoshop uygulamaları.’

Alternatif Ücretsiz Photoshop Programları

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

  • Snapseed
  • VSCO
  • Darkroom
  • Adobe Photoshop Express
  • Afterlight
  • PicsArt
Snapseed

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: Google LLC

Puan: 4,4

Alternatif ücretsiz photoshop uygulamaları listemize ilk sırada Snapseed ile başlıyoruz. Hem Android hem de iOS kullanıcılarının indirebileceği uygulama; iyileştirme, fırça, yapı, HDR, perspektif de dahil 29 araç ve filtre özelliği sunuyor. JPG ve RAW dosyalarını açan uygulamada seçmeli filtre fırçası da bulunuyor. Fotoğrafları serbest veya standart boyutta kırpabildiğiniz platformda; fotoğrafı doksan derece döndürme, eğik çizgileri düzeltme, ufuk çizgilerinin veya bina çizgilerinin geometrisini mükemmelleştirme, beyaz dengesini ayarlayarak fotoğrafların daha doğal görünmesini sağlama, doygunluk ve parlaklık gibi rötuşlar yapma, grup fotoğraflarında istemediğiniz kişileri veya fotoğrafa dahil olan yabancı cisimleri kaldırma, metin ekleme, portre fotoğrafları için arka planı yumuşatma, moda veya portre fotoğraflar için parıltı ekleme, vintage sevenler için 50’lerin, 60’ların veya 70’lerin renkli film fotoğraf stilini yaratma, siyah beyaz görünüm ile fotoğraflara karanlık oda havası katma, yüz güzelleştirme gibi özellikler de yer alıyor.

Play Store

App Store

VSCO

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: VSCO Fotoğrafçılık

Puan: 3,7

Listemize fotoğrafçılıkla ilgili yaratıcılığınızı daha çok konuşturabileceğiniz VSCO uygulaması ile devam ediyoruz. Kontrast ve doygunluk gibi düzenleme araçlarıyla fotoğraflarınızı daha ön plana çıkarabileceğiniz platform; fotoğraf perspektifiyle oynama, kolayca filtre uygulama, çeşitli çerçeveler, beyaz dengesini ayarlama gibi özellikler sunuyor. Oldukça basit bir kullanım deneyimi yaşatan uygulamada, renk kontrolü ile denemeler yapabilirsiniz. Özellikle Instagram paylaşımlarında popülerliğini korumaya devam eden yumuşak ağır çekim efektli videoları VSCO uygulamasıyla deneyimleyebilirsiniz. Dolayısıyla uygulama, yalnızca fotoğraflar için bir photoshop niteliğini taşımıyor ve bir video hikâyesi anlatmanıza da olanak tanıyor.

Play Store

App Store

Darkroom

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: Begen Co.

Puan: 5,0

JPG ve RAW formatındaki fotoğraflarınızı düzenlemenizi sağlayan Darkroom uygulamasında, video editörü özelliği de yer alıyor. Portre fotoğraflarında ön ve arka planlarının ayrı ayrı düzenlenebildiği uygulama, yalnızca iOS kullanıcılarına özel. Bunun yanı sıra uygulamada kontrast ve doygunluğu ayarlayabiliyor, kendi filtrelerinizi oluşturabiliyor, birçok fotoğrafa aynı anda düzenlemeler ve filtrelemeler uygulayabiliyorsunuz.

App Store

Adobe Photoshop Express

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: Adobe

Puan: 4,4

Adından da anlaşılacağı gibi Adobe’un mobil uygulama alternatifi olan Photoshop Express, tek dokunuşta fotoğraf düzenleyip, kolaj yapabileceğiniz bir platformdur. Bu uygulama ile fotoğraflarınızın arka planlarını değiştirerek kişiselleştirebiliyor, çeşitli çerçeve ve katmanlar ekleyebiliyor, selfielerin renk ve görüntülerini geliştirebiliyor, bozuk kamera açılarını düzenleyebiliyor, renk parazitlerini azaltabiliyor, fotoğraftaki lekeleri yok edebiliyorsunuz. Daha çok renk efektleriyle ön planda olan uygulamanın kullanımı da basit.

Play Store

App Store

Afterlight

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: Afterlight Collective

Puan: 4,0

Diğer uygulamalara kıyasla daha hızlı ve yalın bir fotoğraf düzenleme uygulaması olan Afterlight, basit bir tasarıma sahip. Bu uygulamada 15 ayar araçları, 59 filtre, 77 farklı çerçeve bulunuyor. Afetlight ile fotoğrafları kırpıyor, dönüştürüyor, çeşitli çerçeveler kullanabiliyorsunuz. Uygulamanın basit bir arayüze sahip olduğunu dolayısıyla kolay kullanabileceğinizi de ekleyelim.

Play Store

App Store

PicsArt

Alternatif Ücretsiz Photoshop Uygulamaları

Geliştirici: PicsArt

Puan: 4,2

Photoshop alternatifi programlar listemizde son sırada PicsArt yer alıyor. Hem fotoğraf hem de video editörü niteliğinde olan uygulamada kolajlar oluşturabilir, çıkartmalar tasarlayabilir, arka planları kaldırabilir veya değiştirebilirsiniz. Fotoğraflarınıza kişisel bir hava katmanıza imkân tanıyan platform, trend ve popüler filtreler, istenmeyen nesneleri kaldırma, 200’den fazla tasarım fonla metin ekleme özellikleri de sunuyor. PicsArt’ın yaptıkları bununla da sınırlı değil. Diğer uygulamalardan farklı olarak saç rengi değiştirebiliyor ve fotoğraflara makyaj çıkartmaları ekleyebiliyorsunuz. Aynı zamanda videolarınıza müzik, filtre gibi ekleyeceğiniz efektlerle kaliteli TikTok, Reels, IG hikâyeleri oluşturabiliyorsunuz. Bununla birlikte sıfırdan illüstrasyon da oluşturabiliyorsunuz.

Play Store

App Store

İlginizi Çekebilir:

İçerik Üreticileri ve Markaları Bir Araya Getiren TikTok Creator Marketplace Hayata Geçti

NASA ’dan AR Çizgi Roman: “First Woman: NASA’s Promise for Humanity”

iPhone 13 Pro Max ve Güncel Teknoloji Gündemi – TechTalk #27

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz