Okuma Süresi
3 dakika

Çevrimiçi dizi, film platformları arasında Türkiye’de ki yerini alan Amazon Prime hem orijinal içerikleriyle hem de geniş arşiviyle oldukça ses getirdi. 30 gün ücretsiz deneme özelliğinin olması sinemayı, çevrimiçi platformlardan takip etmeyi tercih edenler için Amazon Prime ‘ı ve Amazon Prime filmlerini keşfetme imkanı sağladı. Peki ama herkesin izlemesi gereken Amazon Prime filmleri hangileridir? Film izlemeye karar vermeden önce en iyi Amazon Prime filmleri listemize bakın.

Netflix’in en önemli rakiplerinden biri olarak varlığını sürdüren ve en geniş içeriğe sahip olan Amazon Prime, Türkiye kullanıcılarına da ulaştı. Özellikle Amazon Prime ‘ın video platformuna baktığımızda orijinal içerikleri, ödüllü filmleri, özel dizi ve filmleriyle dikkatimizi çekti. Aynı zamanda pandemiyi henüz tam anlamıyla atlatamadığımız ve evlerimizden çıkmamaya dikkat ettiğimiz süreç devam ederken yaptığımız en güzel aktivitelerden biri film izlemek. Fakat bu kadar geniş içerikler arasında izlemeye değer filmleri seçmekte de kafamız karışabilir. Bu durumda herkesin izlemesi gereken Amazon Prime filmleri nelerdir? İşte en iyi Amazon Prime filmleri…

En iyi Amazon Prime Filmleri 

IMDb puanlarına da dikkat ederek hazırladığımız bu listede en iyi Amazon Prime filmleri arasında birinci sırada The Aeronauts yer alıyor.  

1) The Aeronauts- Balon Pilotları (2019) IMDb 6.6 

1862’de balon pilotu Amelie Wren ve meteorolog James Glaisher insanlığın hava durumuna dair bilgilerini genişletmek ve tarihte kimsenin uçmadığı kadar yükseğe uçmak için bir araya gelir. Diğer yandan, keşif yapmaya çalıştıkları bu sırada karakterler zorlu bir hayatta kalma mücadelesi verir. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

2: The Report – Rapor (2019) IMDb 7.2 

Film öneri listemizde en iyi Amazon Prime filmleri arasında ikinci sırada yer alan ve gerçek hikayelere dayanan The Report’ta idealist Senato çalışanı, CIA’in 9 Eylül sonrası uyguladığı gözaltı ve sorgulama programını araştırıyor. Araştırma sürecinde ise kurumun Amerikan halkından sakladığı sırları gözler önüne seriyor. Amazon tarafından 14 milyon dolara alınan The Report’ta başarılı oyuncu Adam Driver’ı görüyoruz. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

3: Lady Bird – Uğur Böceği (2018) IMDb 7.4 

Herkesin izlemesi gereken bir diğer Amazon Prime filmleri içinde üçüncü sırada  Lady Bird yer alıyor. Yönetmenliğini ve senaristliğini, meşhur Frances Ha filminde hafızalarımıza kazınan Greta Gerwig’in yaptığı filmde ergenlikten yetişkinliğe geçen ve annesi gibi olmaktan kaçınan genç bir kadını izliyoruz. Hemşire olan anne eşinin işini kaybetmesiyle birlikte evini geçindirmek ve kızını okutabilmek için durmadan çalışır. Henüz lise son sınıfta olan Lady Bird hem ergenlik problemleri hem de üniversite sınav stresiyle mücadele etmeye çalışır. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

4: 7500 (2020) IMDb 6.3 

Orijinal içerik olarak karşımıza çıkan ve en iyi Amazon Prime filmleri listesinde gösterilen 7500’de teröristler Berlin’den Paris’e uçan bir uçağı ele geçirmeye çalışır. Genç yardımcı pilot, uçağı kaçıran teröristlerden biriyle kurabildiği iletişim sayesinde yolcuların ve mürettebatın hayatını kurtarmak için mücadele verir.  

5: Sharkwater Extinction (2019) IMDb 7.7

Yine Amazon Prime orijinal içerik olarak izleyebileceğimiz bu filmde, yapımcı Rob Stewart, milyar dolarlık yasa dışı köpek balığı yüzgeci endüstrisini ve ardındaki siyasi yolsuzluğu açığa çıkarıyor.  

En İyi Amazon Prime Filmleri

6: The Upside – Olacak İş Değil (2019) IMDb 6.9 

Amazon Prime film önerilerinde bir başka içerik ise Nicole Kidman’ı başrolde gördüğümüz The Upside. Filmde yakın zamanda şartlı tahliyeyle hapisten çıkan, işsiz ve çocuğunu göremeyen Dell Scott’ın başına bir talih kuşu konar, felçli ve milyoner Philip’e bakmaya başlar.  

En İyi Amazon Prime Filmleri

7: Widows –  Dul Kadınlar (2018) IMDb 6.9 

Aynı adlı televizyon dizisinden uyarlanan Widows’da ölen eşlerinin kendilerine bıraktıkları borçtan kurtulmaya çalışan dört kadının hikayesini izliyoruz. Bu dört kadının ortak noktaları ise dul kalmış olmaları. Hayatın bir noktada buluşturduğu kadın karakterlerin ölen eşlerinden kendilerine yaptıkları yasa dışı işlerinden yüklü bir borç kalmıştır ve eşlerinin başladığı işi bitirmeye karar verirler. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

8: The Only Lıvıng Boy In Newyork (2018) IMDb 6.3 

Amazon Prime ‘ın orijinal içerikleri arasında yer alan The only Lıvıng boy ın Newyork filmi, Newyork’da amaçsızca gezen ve babasının metresi yüzünden hayatı altüst olan üniversite mezunu gencin, garip komşusundan destek aldığı hikayeyi konu alıyor. Babasının genç bir kadınla birlikte olduğunu öğrenince bu ilişkiyi bitirmeyi amaçlayan Thomas, farkında olmadan babasının metresine yakınlaşmaya başlar ve ailesi ile ilgili her şeyi değiştiren olaylar gelişir. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

9: Virus – Virüs (2019) IMDb 8.0 

Hindistan yapımı olan ve gerçek olaylara dayanan Virüs filmi, ölümcül bir salgınla mücadele eden insanları konu alıyor. Salgın gün geçtikçe yayılır ve kaos daha da şiddetlenir. Nipah virüsü olarak adlandırılan bu ölümcül tehlikenin aşısı ve tedavisi yoktur. 

En İyi Amazon Prime Filmleri

10: Make Us Dream (2018) IMDb 8.0 

Efsane futbolcu Steven Gerrard’ın hayatını konu alan bu filmde, başlangıçtan Liverpool’un başarılı oyuncusu olmaya kadar giden kariyerini izliyoruz.  

En İyi Amazon Prime Filmleri

İlginizi çekebilir:

Netflix Türkiye Ekim Ayı Takvimi Açıklandı!

The Witcher’ın İkinci Sezon Çekimleri Başladı: Oyuncu Kadrosu ve Konusu Belli Oldu

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz