Google ’ın merakla beklenen yeni akıllı telefonu Pixel 5 ‘in fiyatı yanlışlıkla açıklandı. Normalde şirketin 30 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte Pixel 5’in fiyatının açıklanması bekleniyordu. Ancak Google Japonya resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım Pixel 5’in merak edilen fiyatını ortaya çıkardı.

30 Eylül’de Google’ın yapacağı bir etkinlikte daha önce özellikleri açıklanan Pixel 5’in fiyatının resmi olarak açıklanması bekleniyordu. Ancak görülen o ki Pixel 5’in fiyatını merak edenlerin belirtilen tarihi beklemesine gerek kalmadı. Google Japonya resmi Twitter hesabından Pixel 5 ile alakalı bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşımda Google Pixel 5’in fiyatı açıklandı. Ortaya çıkan bilgilere göre, tweet’in planlanmak istendiği ancak yanlışlıkla paylaşıldığı tahmin ediliyor. 

Google Pixel 5 ‘in fiyatı 

Google Japonya’ın resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Google Pixel 5’in fiyatının 74.800 Japon Yeni olacağı belli oldu. Çevrildiğinde 710 dolar civarına denk gelen fiyat biraz yüksek görülse de bu fiyatın Japonya fiyatı olacağı ve şirketin bu kadar yüksek bir fiyat etiketiyle cihazı satışa çıkarmayacağı tahmin ediliyor. 

Google’ın bu sene satışa sunduğu Google Pixel 4a’yı Japonya pazarında 406 dolara gelen bir fiyat etiketiyle tüketici beğenisine çıkardığı ancak ABD’de de söz konusu cihazı 50 dolar daha ucuza sattığı biliniyor. Bu noktada şirketin yeni akıllı telefonunu 700 dolardan daha az bir fiyatla en azından ABD pazarında piyasaya sunacağı düşünülüyor.

Google’ın gündeme sık sık fiyat tartışmasıyla gelen akıllı telefonu Pixel 5 için daha önce de bazı sızıntılar gündeme gelmişti. Şirketin Google Pixel 5’i 699 dolardan satışa sunacağı iddia edilmişti. Twitter’dan yanlışlıkla paylaşıldığı düşünülen fiyat göz önüne alındığında Pixel 5’in ABD satış fiyatının 649 dolar olması oldukça muhtemel görünüyor. Ancak en net bilgiyi Google’ın 30 Eylül’de düzenleyeceği ve Pixel 5’i resmi olarak tanıtacağı etkinlikte öğrenebileceğiz. 

Google Pixel 5’in özellikleri

Google Pixel 5’in 6 inç boyutunda bir ekranla geleceği söyleniyor. 90 Hz ekran tazeleme oranının olacağı iddia edilen cihazın kullanıcıya 2340 x 1800 piksel çözünürlük sunacağı aktarılıyor. Arka tarafta ikili bir kamera kurulumu olması beklenen cihazın, ana kamerası 12 MP, geniş açılı kamerasının ise 16 MP olacağı ifade ediliyor. 

Pixel 5’in, 8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama alanına sahip olacağı aktarılan detaylar arasında yer alıyor. Daha önce ortaya çıkan bazı söylentilerde Google’ın yeni akıllı telefonunun 4080 mAh bir batarya kapasitesiyle tüketici karşısına çıkacak.

15 Q Qi kablosuz şarjı destekleyeceği belirtilen Pixel 5’in, gücünü ise Qualcomm Snapdragon 765G işlemciden alacağı belirtiliyor. Bu noktada cihazın 5G bağlantı özelliği ile kullanıcı karşısına çıkacağı tahminler arasında yer alıyor. 

Aktarılan detayların şimdilik birer sızıntı olduğunu ve şirketin 30 Eylül’de düzenleyeceği etkinlikte Google Pixel 5’in özellikleri ile birlikte fiyatını da resmi olarak açıklayacağını belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi Çekebilir:

Google Pixel 4a 5G ve Pixel 5’in Bazı Teknik Özellikleri Sızdırıldı

Ücretli Google Chrome Eklentileri Kullanıma Kapatılıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz