Huawei MateBook X Pro
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei, dizüstü bilgisayar serisindeki en güçlü model olacağını iddia ettiği Huawei MateBook X Pro bilgisayarın 20 Temmuz tarihinde Türkiye’de satışa sunulacağını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; markanın yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı olacak olan model, Huawei Online Mağaza üzerinden de kullanıcı beğenisine sunulacak.  

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, dizüstü bilgisayar serisindeki en güçlü model olacağını iddia ettiği Huawei MateBook X Pro bilgisayarı 20 Temmuz tarihinde Türkiye’de satışa sunacağını duyurdu. Aktarılan detaylara göre; markanın yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarı olacak olan model, profesyonel içerik oluşturacak kullanıcılara da destek olmayı hedefliyor. Cihazın dış cephesinin, pürüzsüzlük hissi veren birinci sınıf CNC ile işlenmiş metalik bir gövdeye sahip olduğu ifade ediliyor. Ürün, Türkiye’ye ‘Space Grey’ renk seçeneğiyle geliyor. Modelin, 14.6 milimetrelik kalınlığı ve 1.33 kilogramlık ağırlığıyla son derece portatif olduğu ve taşınabilirliğe önem veren kullanıcılar için mükemmel bir cihaz alternatifi sunduğu belirtiliyor.  

Huawei MateBook X Pro

Diğer yandan Huawei MateBook X Pro, 10. Nesil Intel Core i7-10510U işlemcisiyle yüksek performans vadediyor. Üründe kullanılan ve Huawei tarafından tasarlanan “Ultra FullView” ekran, yüzde 91 ekran/gövde oranı sunuyor. Bununla birlikte cihazın, 3:2 en boy oranına sahip olduğu ifade ediliyor. Huawei; zengin renkler ve 3K çözünürlüğün, içeriği canlandırmaya yardımcı olarak her zamankinden daha sürükleyici bir eğlence deneyimi sunacağına işaret ediyor. Ayrıca; kullanıcılara cihazlarıyla arayüz oluşturmak için yeni ve daha sezgisel bir yol sağlayan 10 noktalı çoklu dokunma ve parmak hareketleri özelliği, ekran görüntüsü özelliğini de destekliyor. 

Huawei Share desteği, Huawei MateBook X Pro ve akıllı telefonlar arası bağlantıyı mümkün kılıyor

Huawei Share

Markanın yeni amiral gemisi dizüstü bilgisayarına eklenen Huawei Share desteği ise Huawei MateBook X Pro ve akıllı telefonlar arasında daha kolay iletişim kuran bir arayüzü mümkün kılıyor. Arayüz, “Sürükle-Bırak” özelliğiyle beraber akıllı telefona kaydedilmiş içeriği doğrudan dizüstü bilgisayarda görüntülemeyi de sağlıyor. Benzer şekilde Multi-Screen Collaboration (Çoklu Ekran İş Birliği) özelliği de cihazlar arası geçiş yapmaksızın, mobil uygulamalara sorunsuz erişim sağlıyor. Cihazda kullanılan “Parmak İzi Güç Düğmesi ve gömme kamera gibi sektördeki ilk teknolojiler ise tüketicilere oldukça kullanışlı bir dizüstü bilgisayar deneyimi sunuyor.  

Huawei MateBook X Pro’nun, 20 Temmuz 2020 tarihi itibarıyla Huawei Online Mağaza üzerinden de kullanıcı beğenisine sunulacağı ifade ediliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

İngiltere 5G Altyapısında Huawei İş Ortaklığını Yasakladı

Huawei Online Mağaza Mobil Uygulaması Hizmete Açıldı 

Huawei, Dünyanın En Yenilikçi Şirketleri Listesinde 6. Sıraya Yükseldi 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz