Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Huawei, MateBook dizüstü bilgisayar serisi ile birlikte Türkiye’nin de dahil olduğu Orta Doğu Avrupa ve İskandinav Bölgesi dizüstü bilgisayar pazarı sevkiyat hacminde yıldan yıla yüzde 715,69 oranında büyüme elde etti. 8 uluslararası ödüle layık görülen Huawei MateBook Serisi, geçen yıl PC sektörünün büyümesinde de yardımcı oldu.

Pandemi hala devam ederken, geleneksel PC’ler bir kez daha talep gören ürünler haline geldi. Canalys araştırmalarına göre, küresel bilgisayar pazarı 2021’de yüzde 8 büyüyecek ve dizüstü bilgisayarlar bu büyümenin arkasındaki temel itici güç olmaya devam edecek.

Huawei PC sektöründe teknoloji öncüsü olmak için çalışıyor

Huawei, yeni endüstri standartlarını belirleyen temel yeniliklerle sektörü ileriye taşıma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Bu öncü çözümler arasında Huawei’nin ilk hafif dizüstü bilgisayarı, FullView Ekranı, OneHop ve Çoklu Ekran İş Birliği bulunuyor. Hepsi, cihazlarını uzaktan çalışma, eğitim-öğrenim, profesyonel uygulamalar veya kaliteli eğlence için giderek daha fazla kullanan kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarına yanıt olarak geliştirildi.

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, “Geçtiğimiz beş yıl hem büyük hem de küçük başarılarla ve bizi daha da iyi tüm senaryo çözümlerini aramaya iten sayısız zorlukla geçti. Ayrıca, akıllı telefonlar ve PC’ler arasındaki sınırları aşmanın olanağını da getirdi ve böylece tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için mükemmel şekilde uyarlanmış ve hatta bazen beklentilerini aşan çözümler sağladı. Huawei’nin bilgisayar endüstrisindeki ticari varlığının beşinci yıldönümü bizim için özel bir an. Bir yandan pazar payındaki dikkat çekici artıştan gurur duyuyoruz. Öte yandan, geleceğe iyimser bakıyoruz ve MateBook Serisi ile ilerlemeye devam ediyoruz” dedi.

Parmak ucunda tüm senaryo deneyimi

Cihazlar arası iş birliği göz önüne alındığında Huawei, akıllı telefonlar, PC’ler ve tabletler arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Şirket, çok çeşitli kullanıcı senaryolarına hitap etmek için daha fazla özellik sunmaya, performans ve görüntüleme teknolojilerine odaklanmaya devam etti. Ekosistem perspektifinden bakıldığında Huawei, Windows işletim sistemi ile mobil deneyimleri entegre eden bir ekosistem sunarken, tüketicinin PC’lerdeki deneyimini geliştirmeyi hedefliyor. Ürünler açısından Huawei, verimliliği artırmak ve akıllı bir deneyim sunmak için tasarlanmış ürünler geliştirerek akıllı üretkenlik senaryolarına odaklanıyor.

İlginizi Çekebilir:

Huawei HarmonyOS İşletim Sistemini Nisan Ayında Dağıtmaya Başlıyor!

Huawei, Yeni MateBook X Pro, MateBook D16 ve FreeBuds 4i’yi Tanıttı

Huawei MateBook 14 2020 İnceleme (AMD Ryzen 5 4600H 16GB 512GB SSD):

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz