huawei-watch-3-petal-haritala-teknosafari

Huawei Watch 3 serisi akıllı saat modelleri, artık Petal Haritalar desteğine sahip olacak. Ayrıca Huawei akıllı saatler, birçok yeni özelliğe de kavuşuyor.

Huawei Watch 3 serisi, artık Petal Haritalar desteğine sahip. Akıllı saat modellerinden bulunan AppGallery üzerinden indirilebilen ‘Petal Maps’ uygulaması, navigasyon verilerini doğrudan akıllı saate aktarabiliyor. Böylece kullanıcılar, herhangi bir noktaya hareket ederken doğrudan bileklik ve saatlerine bakarak yol tariflerine ulaşabiliyor.

Pandeminin etkileri yavaş yavaş azalırken, insanların günlük rutinleri de yine evlerin dışına çıkmaya başlıyor. İnsanlar daha fazla seyahat ederken, navigasyon ihtiyacı da artıyor. Huawei, Petal Maps 1.9 sürümü ile Watch 3 serisini desteklemeye başlıyor. Ayrıca yeni sürüm, trafik durumu güncellemeleri, sürükleyici hava katmanları, uydu haritaları, sürüş navigasyonu gibi ek özellikler ile birlikte geliyor.

huawei-petal-haritalar

Petal Haritalar güncelleme yenilikleri ise şu şekilde;

İşe gidip gelme kartları: Bu özellik ile birlikte kullanıcılar, Petal Haritalar üzerinde ev ve iş adresini belirtiyor. Harita ise anlık olarak trafik yoğunluğu, yol çalışması, hava durumu gibi koşulları göz önünde bulundurarak kullanıcı için en verimli yol seçeneğini sunuyor. Ayrıca harita, toplu taşıma rotalarını da hesaplayabiliyor.

Hava durumu katmanı: Yeni hava durumu katmanı özelliği ile birlikte kullanıcılar, hedef noktalarındaki bölgesel hava durumu tahminlerini görebilecek. İlgi çekici animasyonlu efektler ile yansıtılan tahminler, kullanıcıların her yere hazırlıklı olabilmesini sağlıyor.

Uydu haritası ve arazi katmanı: Yeni ve geliştirilmiş Uydu Haritası, kullanıcıların uydu görüntüsünde haritayı görebilmesine olanak sağlıyor. Uydu haritası sayesinde kullanıcılar, yüksek çözünürlüklü görüntüler sayesinde seyahat ettikleri bölgelerin coğrafi özelliklerine kesin bir şekilde erişebiliyor.

Gerçek zamanlı trafik koşulları: Yeni güncelleme ile birlikte kullanıcılar, hızlı bir şekilde trafik hızını görebiliyor. Takip edilmesi kolay gökkuşağı renkleri ile yollardaki trafik, net bir şekilde anlaşabiliyor. Ayrıca Huawei, karmaşık kavşaklarda gezinmeyi kolaylaştıran genişletilmiş kavşak haritası ekranlarını da sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

HarmonyOS’lu Huawei Watch 3 Pro akıllı saat inceleme 

Huawei FreeBuds 4 Kablosuz Kulaklık İnceleme

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz