Okuma Süresi
1 dakika

iPad Fold’un çıkış tarihi sızdırıldı. Apple’ın katlanabilir özellikli tableti 2024’de görücüye çıkabilir.

Apple’ın bir süredir katlanabilir iPad modeli üzerinde çalıştığından haberdardık. Üstelik katlanabilir iPhone’dan daha önce geleceği de sızıntılar arasındaydı. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kup’nun yaptığı son açıklamaya göre ise iPad Fold 2024’te çıkış yapabilir.

Ünlü Analistten iPad Fold Çıkış Tarihi İçin 2024 Vurgusu

Apple, katlanabilir iPad modelini 2024 yılında piyasaya sürebilir. Yaptığı tahminlerle dikkat çekmeyi başarak Ming-Chi Kuo, Apple’ın katlanabilir tablet konusunda vites artırdığı dile getirdi. Aynı zamanda iPad Fold lansmanı konusunda şirket içerisinde “olumlu” bir havanın estiğini de dile getirdi.

Kuo’nun yaptığı açıklamaya göre Apple, iPad serisini katlanabilir bir model ve mini ile yenilemeye hazırlanıyor. Analist, katlanabilir iPad’in karbon fiber ayağa sahip olacağını belirtti. Ayrıca iPad Fold için Anjie Technology ile görüştüğünü ve Anjie Technology’nin karbon fiber destek ayağını sağlayacağını bildirdi.

Kuo, karbon fiber malzemenin destek ayağını daha hafif ve dayanıklı hale getireceğini de sözlerine ekledi. “Anjie Technology, tamamen yeni tasarımlı katlanabilir iPad’in hak sahibi olacak. 2024’te katlanabilir iPad konusunda olumluyum, bu yeni modelin sevkiyatları artıracağını ve ürün yelpazesini iyileştireceğini umuyorum” dedi.

“2023 Yılında iPad Sevkiyatlarında Düşüş Olacak”

Kuo’nun açıklamasına göre 2023 yılında iPad sevkiyatlarında yüzde 10-15’lik bir düşüş olacak. “iPad mini yenilemesinin 2024’ün ilk çeyreğinde seri üretime başlama olasılığı daha yüksek olduğundan, önümüzdeki 9-12 ay içinde yeni iPad sürümleri olmayabilir” sözlerini kullandı.

Daha önce analist Ross Young ise şirketin 20 inç ekrana sahip bir iPad tanıtacağını iddia etmişti. Fakat tüm bu açıklamaların henüz Apple tarafından doğrulanmadığını belirtmekte fayda var.

Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iPhone 15 Ultra için tasarım değişikliğine gittiğini belirtmiştik. Önemli kaynaklardan elde edilen bilgilere göre iPhone 15 Pro Max, yerini iPhone 15 Ultra ismine bırakabilir. Şirket, söz konusu değişikliği sadece isim ile sınırlandırmak da istemiyor.

ShrimpApplePro tarafından Twitter üzerinden yapılan bir paylaşıma göre iPhone 15 Ultra, kavisli ekran ve selefine nazaran ince çerçeve ile sahne alacak. Ayrıca seri, ekran boyutları olarak iPhone 14 serisiyle aynı kalacak. Apple’ın bu tasarım fikri, “iPhone Android‘e yaklaşıyor” yorumlarının yapılmasına neden oldu.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz