En Çok Satan Telefon Ocak

Counterpoint Research, dünya genelinde topladığı verilere dayanarak 2021 yılının Ocak ayında en çok satan 10 akıllı telefon modelini açıkladı. Apple’ın 6 adet modelle giriş yaptığı listede ‘iPhone 12’, Ocak ayının en çok satan modeli oldu. Listenin ilk 5 sırasında; ‘iPhone 12’yi sırasıyla, ‘iPhone 12 Pro Max’, ‘iPhone 12 Pro’, ‘iPhone 11’ ve ‘Redmi 9A’ takip etti.  

Pazar araştırma şirketi Counterpoint Research, dünya genelinde topladığı verilere dayanarak 2021 yılının Ocak ayında en çok satan 10 akıllı telefon modelini açıkladı. ABD merkezli teknoloji şirketi Apple, 6 adet model ile giriş yaptığı listeye damgasını vurdu. Şirketin, özellikle geçen yılın Ekim ayında tanıtılan ‘iPhone 12’ ailesi ile ciddi bir satış başarısı yakaladığı kaydedildi. Güney Koreli teknoloji şirketi Samsung ise listeye yalnızca 2 model ile giriş yapabildi. İlk 10’a giren Samsung modellerinin; şirketin amiral gemisi cihazları yerine, fiyat-performans odaklı orta-segment modelleri olması ise dikkat çekti. Benzer şekilde, Çin merkezli teknoloji şirketi Xiaomi de listeye 2 Redmi cihaz ile giriş yaptı.

Aktarılan detaylara göre; ‘iPhone 12’, yüzde 6’lık bir pazar payıyla 2021 yılının Ocak ayının en çok satan akıllı telefonu oldu. Listede; ‘iPhone 12’yi, yüzde 5’lik bir pazar payıyla ‘iPhone 12 Pro Max’, yüzde 4’lük bir pazar payıyla ‘iPhone 12 Pro’, yüzde 2’lik bir pazar payıyla ‘iPhone 11’ ve yine yüzde 2’lik bir pazar payıyla ‘Redmi 9A’ takip etti.  

‘Redmi 9’, 2021 yılı Ocak ayının en çok satan akıllı telefonları listesinin altıncı sırasına yerleşti

Ocak Ayının En Çok Satan Akıllı Telefonları

İlk 10’a son 5 sıradan giriş yapan diğer tüm cihazların ise yüzde 1’lik bir pazar payına sahip olduğu belirtildi. Xiaomi tarafından üretilen ‘Redmi 9’, 2021 yılı Ocak ayının en çok satan akıllı telefonları listesinin altıncı sırasına yerleşti. ‘Samsung Galaxy A21s’ ve ‘iPhone 12 Mini’nin de sırasıyla yedinci ve sekizinci sıraya oturduğu görüldü. ‘Samsung Galaxy A31s’ ve ‘iPhone SE 2020’ ise listeye son 2 sıradan giriş yapan akıllı telefon modelleri oldu.  

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Galaxy Note 20 Ultra Eylül Ayında En Çok Satan 5G Telefon Oldu

Realme Tarihin En Hızlı 50 Milyon Telefon Satan Şirketi

Dünya çapında en çok satılan akıllı telefon belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz