Recep İvedik 7, Disney+ için oldukça kârlı bir anlaşma olmuş gibi görünüyor. Ortaya atılan iddialara göre Disney+, Recep İvedik 7 sayesinde 1 milyondan fazla yeni abone kazandı. Bu yaşananın bir dünya rekoru olduğu söyleniyor.

Türkiye’nin en sevilen komedyenleri arasında yer alan Şahan Gökbakar, kısa bir süre önce Recep İvedik 7 ile seyircilerin karşınıza döndü. Son film, serinin önceki altı filminin aksine sinema salonunda değil, dizi ve film platformu olarak öne çıkan Disney+‘da yayınlandı. Gelen son haberlere göre Gökbakar ile Disney+ arasındaki anlaşma, platform için ciddi bir kâr nedeni olmuş olabilir.

Gazeteci Birsel Altuntaş’ın ortaya attığı iddialara göre Recep İvedik 7, Disney+’a bir milyondan fazla yeni abone kazandırdı. Altuntaş, aynı zamanda bunun bir dünya rekoru olduğunu da belirtti.

Disney+, Artık Recep İvedik’i Kolay Kolay Bırakmayabilir

Birsel Altuntaş’ın iddiaları arasında Recep İvedik serisinin sonraki filmleri için de görüşmelerin devam edeceği yer alıyor. Disney+, Recep İvedik 8 ve Recep İvedik 9’u kolay kolay kimseye bırakmayacak gibi duruyor.

Recep İvedik 7, bugüne kadar karşımıza çıkan Recep İvedik filmlerinden biraz daha farklıydı. Film bu sefer komedi değil, toplumsal farkındalık ön plana çıkarılmış ve toplumun aslında ne kadar güçlü olduğunu bizlere göstermişti. Sonraki Recep İvedik filmlerinde neler yaşanacağı ise şu anlık bilinmiyor.

Recep İvedik 7’ye Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler

Recep İvedik 7’nin Disney+ hakkında ortaya atılan iddiasının yanı sıra sosyal medya tepkilerine de birlikte göz atalım.

“Recep İvedik bu sefer güldürmemiş ama ülkenin sorunlarını güldürmeden anlatmış.”

“Film öyle sosyolojik boyutlarda zirveye gidiyor ki, artık mevzuyu anlamayana diyecek laf bulamam. Tebrik Ederim. R.İvedik serisinin müdavimi değilim ancak bu tam da zamanın hikayesi.”

“Bu sefer ülkenin sorunları dile getirilmiş, filmin özeti şu; Halktan büyük kuvvet yoktur. Filmin başında yalnızken sürekli mağlup olurken örgütlenip güçlendikten sonra kazandı, kısacası halkı halktan başka kurtaracak bir şey yoktur. Patronlar hiçbir zaman kazanamaz.”

“Biri bu adama halktan biri olmadığını, halkın sorunlarını paylaşmak zorunda olmadığını söylesin. Bu, Tarkan’ın şu anda kimsenin hatrında bile olmayan “Geççek” parçasının film versiyonu. İkisinin de ortak noktası hiçbir şey ifade etmemeleri.”

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz