Perşembe, Ekim 28, 2021
Ana SayfaDijitalTelegram Yeni Güncellemesi ile Birçok Önemli Özelliği Kullanıcılara Sunuyor

Telegram Yeni Güncellemesi ile Birçok Önemli Özelliği Kullanıcılara Sunuyor

Anlık mesajlaşma uygulaması Telegram ’a yeni güncelleme geldi. WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Rus merkezli platforma, yeni güncelleme sayesinde; video düzenleyici, iki faktörlü doğrulama, animasyonlu çıkartmalar, yeni GIF’lerle birlikte birçok özelliğe kavuştu.

WhatsApp’ın en büyük rakibi konumunda bulunan Telegram, bünyesine yeni özellikler eklemeye ve platformun kullanıcı kitlesini genişletmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Rus merkezli anlık mesajlaşma uygulaması hem dünya çapında hem de Türkiye’de her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor. Kullanıcıların platformda en beğendiği özellik ise “gizli sohbet” imkanı tanıyor olması olarak biliniyor. 

Telegram bundan iki ay önce yayınladığı güncellemesinde kullanıcılara pek çok yeni özellik sunmuştu. Anlaşılan platform çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bugün itibariyle kullanıcılara sunulan yeni güncelleme hem iOS hem de Android ekosistemi için sunulmuş durumda. 

Telegram yeni güncelleme ile kullanıcılara video düzenleme imkanı sunuyor

Telegram’ın bugün yayınladığı güncellemede kullanıcılar, uygulama içi video düzenleyiciye kavuşuyor. Kullanıcılar video düzenleme özelliği sayesinde, parlaklık ve yakınlaştırma, çekim esnasında doygunluk ayarları ile birlikte daha birçok seçeneğe sahip oldu. Telegram kullanıcıları aynı zamanda düzenleme esnasında fotoğraf veya videolara animasyonlu etiketler ekleyebilecekler. Videoları ise uygulama içerisinde GIF’e çevirebilecekler.

İki Adımlı Doğrulama ile güvenlik ve gizlilik artıyor

Telegram yeni güncellemede ayrıca güvenlik noktasında ise iki adımlı doğrulamayı platforma ekliyor. Gizliliğe ve güvenliğe büyük önem vermesiyle tanınan anlık mesajlaşma uygulaması, isteyen kullanıcılara Gizlilik ve Güvenlik seçeneğinden İki Adımlı Doğrulama Güvenlik Kilidi’ni etkinleştirme olanağı sunuyor. Kullanıcılar bu iki adımlı doğrulama seçeneğini etkinleştirdiklerinde, farklı bir cihaz üzerinden giriş yapmak istediklerinde edindikleri şifreyi girmeleri gerekecek. 

Telegram’da artık depolama alanı düzenlenebiliyor

Platformun bugün sunduğu yeni güncelleme sayesinde kullanıcılar artık, depolama alanını ihtiyaçlarına göre düzenleyebilecek. Sunulan yeni Bellek Yönetimi sayesinde verilerin ne kadar süreyle tutulacağı seçilebilecek. 

Telegram’ın önemli birçok özelliği sunduğu güncelleme hem iOS hem de Android cihazlar için indirilebilir durumda.

İlginizi Çekebilir:

WhatsApp, QR Kod ile Numara Ekleme Özelliğini Test Ediyor 

Telegram’dan kullanıcıları sevindirecek güncelleme

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR