Dijital CES 2021
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

İlk kez dijital olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021 (Tüketici Elektroniği Fuarı 2021)’, 14 Ocak tarihinde sona erdi. Etkinlik süresince; yaklaşık 2 bin teknoloji şirketi ve girişimin, yeni ürün ve inovasyonlarını tanıttığı ifade edildi.  

Dünya geneline hızla yayılan ‘COVID-19’ salgınına bağlı alınan pandemi önlemleri nedeniyle ilk kez dijital olarak gerçekleştirilen ‘CES 2021 (Tüketici Elektroniği Fuarı 2021)’, 14 Ocak tarihinde sona erdi. ‘Tüketici Teknolojileri Derneği (CTA)’ tarafından organize edilen etkinlik, 100 saatin üzerinde bir programa sahne oldu. Fuar süresince; birçok ürün lansmanı, yeni girişimlerin tanıtımı ve yeni inovasyonların tanıtımı yapıldı. Bu süreç içerisinde; yaklaşık 2 bin teknoloji şirketinin, yeni ürün ve inovasyonlarını tanıttığı ifade edildi. Söz konusu şirketler arasında, yaklaşık 37 ülkeden 700 girişim de yer aldı.  

AMD, Intel, LG, Samsung ve Sony, etkinliğe damgasını vuran şirketler arasındaydı. ASUS, BoseSono Motors ve Volva Penta gibi bazı şirketler ise ‘CES 2021’e ilk kez konuk oldu. Fuarda öne çıkan teknolojik trendler, temel olarak 3 ana kategoriye ayrıldı. Bu kategorilerden ilki, ‘COVID-19’ salgınına yönelik geliştirilen teknolojik inovasyonları içeriyordu. Fuarda; birçok akıllı maske, dezenfekte robotu, hava temizleme cihazı ve vücut sensörü görücüye çıkarıldı. 

Veri güvenliği ve uzay teknolojileri de ‘CES 2021’ fuarında popüler olan kategorilerdi 

Uzay Teknolojileri CES 2021

Bir diğer trend ise veri gizliliği ve güvenliğine yönelik konuları kapsadı. Özellikle Amazon, Google ve Twitter’da aktif olarak görev alan gizlilik yöneticileri, yeni düzenlemeleri ve kullanıcı güvenini artırmaya yönelik ihtiyacı tartıştı. Benzer şekilde, uzay teknolojileri de ‘CES 2021’ fuarında popüler olan bir başka kategoriydi. Uzay araştırmaları alanında uzman birçok kişinin katılım sağladığı etkinlikte, teknolojik gelişmelerin uzay araştırmalarını hızlandırdığının altı çizildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

‘CES 2021’ Etkinliğinde, Kan Şekerini Ölçebilen Bir Akıllı Saat Tanıtıldı! 

ASUS, CES 2021’de Taşınabilir Hoparlörünü ve Yeni Projektörünü Tanıttı

P&G CES 2021’de, İnovasyon Ürünleriyle Dikkat Çekti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz