Temizlik ve kişisel bakım ürünleri şirketlerinden Ariel, Fairy, Prima, Pantene gibi markaların üreticisi P&G, tüketicilerin günlük bakım ve temizlik rutinlerini yeniden şekillendirmeye yönelik teknolojik ürünlerini tanıttı. P&G bununla birlikte çevresel sürdürülebilirliği odağına alarak geliştirdiği yenilikçi teknolojilerini de Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2021 ’de görücüye çıkardı. 

Yüzeylerde 24 saat süresince bakteri üremesini önleyen ve temizlik alanında “adeta bir devrim” olarak tanımlanan Microban24 ev hijyen ürünü fuardaki önemli inovasyonlardan biri olarak anıldı. 

CES 2021’de P&G, katılımcılara aktif olarak içine girebilecekleri 3 boyutlu bir platformda; derin tüketici anlayışından esinlendikleri yeniliklerin ve teknolojilerin dünya çapında 5 milyar insanın günlük yaşamını nasıl etkilediğini sanal gerçeklikle gösterdi. 

Öte yandan; kullanıldığı yüzeylerde 24 boyunca bakteri üremesine izin vermeyen ve temizlik alanında bir devrim olarak tanımlanan Microban 24 adlı ev temizlik ürünü ve bulaşıkların makineye konmadan önce sudan geçirilmesine gerek bırakmayacak bir teknolojiyle geliştirilen Dawn Powerwash Bulaşık Spreyi öne çıkan inovasyonlar oldu.

Son teknoloji ürünlerin tanıtıldığı fuara katılarak teknolojiye başka bir bakış açısı getiren ve geliştirdiği teknolojilerle sektöre öncülük eden P&G, bu kapsamda son teknolojiyle diş fırçalama alışkanlıklarını yeniden şekillendirecek diş fırçasını, dahili mikroçip teknolojisine sahip ilk koku cihazını ve daha farklı inovatif ürünler tanıttı.

CES 2021 ’de P&G ‘nin sergilediği ürünler 

Oral-B iO Diş Fırçası

Deneyim ve performans beklentilerinizi artıracak, yenilikçi özellikler ve tasarımlarla baştan sona fırçalamayı yeniden şekillendiren diş fırçası Oral-B iO. Sürtünmesiz manyetik sürücüsü ve yeniden tasarlanan fırça başlığı, her gün profesyonel bir temizlik hissi için dönen kılları mikro titreşimlerle birleştiriyor. 

EC30 deterjan

Temizlemenin daha temiz yolu. EC30, temizliği geleneksel sıvı deterjanlara göre daha sürdürülebilir hale getirmek için formülünden suyu çıkarıp, sadece temel kimyaya odaklanarak ve plastik ambalajı keserek yeniden tasarladı. Ürün, yaşamın tüm zorlu kirlerini temizleyen güçlü köpüğü oluşturmak için saniyeler içinde su ile tepkimeye giriyor.

Febreze Fade Defy Plug Oda Spreyi

Kapsamlı tüketici araştırmalarına dayanarak belirlediği ideal koku salınımının ve yoğunluğunun sağlanmasını dijital olarak kontrol eden dahili mikroçip teknolojisine sahip ilk koku cihazıdır. Ürünün tam 50 gün boyunca ilk günkü tazeliği sunduğu belirtiliyor. Ayrıca, yeniden doldurma zamanının geldiğini gösteren bir LED ışığı da bulunmaktadır. 

Microban 24

Belirtilen şekilde kullanıldığında, çok sayıda dokunuştan sonra bile yüzeyleri 24 saat boyunca bakterilerin üremesinden ve yayılmasından koruyan devrim niteliğinde bir ev hijyen ürünüdür.

Dawn Powerwash Bulaşık Spreyi

Yemek pişirirken diğer yandan kirliliğin önüne geçmenizi sağlar. Sprey ile etkinleşen köpük, yiyecek kalıntılarına yapışarak sudan geçirme ihtiyacını ortadan kaldırır. Yağları 5 kat daha hızlı çözer. Böylece tek yapılması gereken tek şeyin; püskürtmek, silmek ve bulaşıklarınızı durulamak olduğu söyleniyor.

50L Home Coalition (Koalisyonu)

Yakın zamanda P&G öncülüğünde kurulan, kentsel su yetersizliğine yönelik olarak suyun evde ve daha geniş anlamda şehir suyu sisteminde kullanım şeklini yeniden oluşturmak amacıyla, teknoloji ve politikalar yoluyla sürdürülebilir çözümler yaratmak için endüstriler ve şirketler düzeyinde çalışan bir oluşumdur.

Bu inovatif gelişmelere ek P&G, LifeLab Everyday amfitiyatrosunda seçkin, genç girişimcilerin P&G Ventures ile ortaklık fırsatı elde etmek için ürün geliştirme konusundaki en son yenilikçi çözümlerini sunuyor. LifeLab Everday çüncü, yıllık Innovation Challenge etkinliğine de ev sahipliği yapacak. Amfitiyatroda ayrıca, Ağız Bakımı ve Ev Bakımı uzmanlarımızdan marka tanıtımları yer alacak. Bunun yanı sıra Bounty’nin sunduğu ve bakterilerin mutfakta ne kadar kolay yayılabileceğini kanıtlayan “Evi Sağlıklı Tutmak” başlıklı özel gösterim ve mikrobiyolog Dr. Charles Gerba’nın evin temizliğini koruma konusundaki uzman tavsiyeleri de yer alacak.

İlginizi Çekebilir:

Samsung, CES 2021’de Gelecek Vizyonu Ürünlerini Tanıttı

LG, ‘CES 2021’de Akıllı Ev Sistemleri Ürünlerini Tanıttı 

Sürüşü kolaylaştıran teknolojileriyle Ford Focus ST Line inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz