youtube-video-indirme-teknosafari
Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

ABD’li video paylaşım platformu YouTube yeni bir sistem geliştirdi. Bu sisteme göre, platforma hangi özelliklerin ekleneceğini kullanıcılar belirleyecek.

Popüler video paylaşım platformu YouTube, milyonlarca kullanıcı sayısı ile en çok kullanılan uygulamalar listesinde üst sıralara yerleşmeyi başarıyor. Bu kullanıcı sayısını artırabilmek için platform, sıklıkla yeni özellikler sunuyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcı adı özelliğini hayata geçiren Youtube, şimdi de platforma eklenecek özellikler konusunda kullanıcıların söz sahibi olacağı yeni bir sistem üzerinde çalışıyor.

Hangi Özelliğin Geliştirileceğine Kullanıcılar Karar Verecek

Dünya çapında en çok kullanılan video paylaşım platformu YouTube, şu sıralarda kullanıcılara daha iyi deneyimler sunabilmek için var gücüyle çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde kullanıcı adı, mobil cihazlarda 8X’e kadar yakınlaştırma imkanı gibi birçok özelliği hayata geçiren platform, şimdi de yapacağı yeniliklerde kullanıcıları söz sahibi yapmaya hazırlanıyor.

YouTube yetkilileri, paylaştıkları bir blog yazısında yakında Youtube masaüstü, YouTube mobil, YouTube Music, YouTube TV ve konsollarda kullanılan YouTube uygulamasına hangi özelliklerin geleceğini kullanıcıların seçeceğini duyurdu. Her üç ayda bir düzenlenecek anketlerle kullanıcılar, YouTube’un hangi özelliklere öncelik vermesini istediklerini belirtecek.

Ankette Yer Almayan Özellikler de Talep Edilebilecek

Düzenlenen anketlerde, bir dizi yeni özellik oylamaya sunulacak. Ancak kullanıcıların istediği özelliklerin anket formunda yer almaması halinde kullanıcılar, anketin yorumlar kısmına talep ettikleri özellikleri ekleyebilecek. Eğer aynı özelliği çok fazla kullanıcı yorum olarak yazarsa, YouTube yetkilileri bir sonraki ankete bu özelliği de ekleyecek. Bu şekilde kullanıcılar, YouTube’un geleceğine yön vermiş olacak.

Yetkililerin yaptığı açıklamaya göre bu anket sistemi ilk olarak YouTube TV ve konsol uygulamasına gelecek. 2023 yılının ilk çeyreğinde ise aynı özellik, mobil ve masaüstü sürümlerine entegre edilecek. Bakalım kullanıcılar YouTube’dan en çok hangi özelliği talep edecek?

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz