Signal Çöktü

WhatsApp’tan Signal’a akın eden kullanıcı kitlesi sonrası ‘Signal’ uygulaması, yoğunluğu kaldıramayarak dünya genelinde kısa bir süreliğine çöktü. Söz konusu süre içerisinde; kullanıcıların, uygulama üzerinden mesaj gönderemediği ve alamadığı ifade edildi.  

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp, kısa bir süre önce platform koşulları ve gizlilik ilkesini değiştireceğini duyurdu. Bu kapsamda; WhatsApp kullanıcı verilerinin, 8 Şubat 2021 tarihi itibarıyla çatı şirket Facebook ve Facebook’a bağlı şirketlerle paylaşılacağı ifade edildi. Şirket, daha sonra kullanıcılara konuya ilişkin bir uygulama içi bildirim de göndermeye başladı. Bu bildirimdeki ‘Kabul Et’ butonuna tıklayarak yeni gizlilik koşullarını onaylamayan kullanıcıların, 8 Şubat’tan itibaren WhatsApp kullanamayacağı ifade edildi. Yaşanan gelişme sonrası WhatsApp, hızlı bir biçimde eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Kullanıcılar da WhatsApp’a alternatif olabilecek güvenli mesajlaşma uygulaması arayışına girdi.  

Bunun üzerine; birçok kullanıcı Telegram’a geçiş yaparken elektrikli otomobil devi Tesla ve uzay taşımacılığı şirketi SpaceX’in kurucu CEO’su Elon Musk, resmi Twitter hesabı üzerinden Signal kullanın (Use Signal)” notuyla bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşım, Signal’in popülaritesini de önemli oranda artırdı. Fakat WhatsApp’tan Signal’a akın eden kullanıcı kitlesi sonrası ‘Signal’, yaşanan yoğunluğu kaldıramayarak kısa bir süreliğine çöktü.  

Signal’ uygulamasındaki erişim sorunu, dünya genelinde yaşandı 

Signal Erişim Sorunu

Diğer yandan; ‘Signal’ uygulamasında yaşanan erişim sorunu ve çökme probleminin, dünya genelinde meydana geldiği ifade edildi. Söz konusu süre içerisinde; kullanıcıların, uygulama üzerinden mesaj gönderemediği ve alamadığı dile getirildi. Daha sonra Signal, konuya ilişkin bir açıklama yaparak sorunun kısa bir süre içerisinde çözüldüğüne ve platformun, tekrar sorunsuz bir biçimde hizmet vermeye başladığına işaret etti.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Elon Musk, WhatsApp’a Alternatif Olarak ‘Signal’ Uygulamasını Önerdi! 

Yanlış Signal’e Yatırım Yapıldı: Şirketin Hisseleri Yüzde 1100 Arttı

Elon Musk, 1 Yıl Önce ‘Signal’ Uygulamasına Bağış Yaptığını Açıkladı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz