Instagram ’ın bünyesine ‘Favoriler’ özelliği eklemek için çalışmalara başladığı ortaya çıktı. Favoriler özelliği sayesinde kullanıcılar öncelikli hesapların gönderilerini ana sayfada daha üstte görecek. 

Bünyesine eklediği özelliklerle bir sosyal medya platformundan çok alışveriş platformu gibi görünmeye başlayan Instagram’ın yeni bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı. Şirket, platformun kaotik feed’ine belli bir düzen getirmek için bünyesine ‘Favoriler’ özelliği ekleyecek. 

Instagram’da en iyi arkadaşınızın günlük paylaşımlarını arasanız dahi, daha az önemsediğiniz bir gönderi denizinde geziyorsunuz. Pek çok kullanıcı daha bulamadan ne aradığını unutuyor ve uygulamadan eli boş bir şekilde çıkıyor. Bu durumun farkında olan Instagram, ‘Favoriler’ özelliği ile dağınık akışın önüne geçmek istiyor. 

Instagram’ın yeni özelliği mobil geliştirici Alessandro Paluzzi tarafından Twitter üzerinden paylaşıldı. Detaylara göre, yeni özellik ‘Favoriler’ sayesinde Instagram’daki favori hesaplar önceden sınıflandırılacak ve böylece gönderileri akışta daha öncelikli  olacak. 

Instagram’ın Favoriler özelliği pek çok kişiye tanıdık gelebilir. Aslına bakılırsa şirket 2017 yılında ‘Sık Kullanılanlar’ isimli bir yenilik deniyordu. Örneğin düğün fotoğrafınızı tüm takipçilerinizle değil, yalnızca belirlediğiniz favorilerinizle paylaşabilirsiniz.

Favoriler, Instagram akışınızda ilk kimi göreceğinizi seçme şansı veriyor

Sık Kullanılanların 2021 versiyonu olan Favoriler, Instagram’a hangi hesapların sizin için en önemli olduğunu söyleyerek size feed’iniz üzerinde daha fazla kontrol verecek. Sonuçta, hesabınızda bir sürü farklı marka ve içerik oluşturucuyu takip edebilirsiniz, ancak içeriklerine mutlaka en yakın arkadaşlarınız ve ailenizle aynı düzeyde öncelik vermeniz gerekmez.

Instagram Haziran 2021’de yayınladığı bir blog gönderisinde, takip ettiğiniz kişilerden gelen en son ve paylaşılan gönderilerin yanı sıra bir gönderiyle ne kadar etkileşim kurduğunuz sinyaline göre akışı sıralıyor. Gördüğünüz birçok gönderiyi “beğenebilir” olsanız da, bunlar aslında aradığınız içerik olmayabilir, hatta Instagram’a akışınızda gerçekten görmek istediklerinizle ilgili tüm yanlış sinyalleri gönderiyor olabilir.

Instagram’ın ortaya çıkan yeni özelliğinin resmi bir yenilik olup olmadığı henüz belli değil. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. 

İlginizi Çekebilir:

Instagram, Doğum Tarihi Bilgisini Zorunlu Kılıyor

Instagram, İngiliz Futbolculara Yöneltilen Irkçı Tacizden Sonra Bünyesine Yeni Anti-Nefret Özellikleri Ekledi

Vicrains PUBG ve Valorant oynadı, test etti! Casper Excalibur G911 inceleme:

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz