Fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, geçen yılın sonlarında kullanıcılara sunduğu Reels özelliği hakkında çalışmalara devam ediyor. Instagram Reels özelliğini daha fazla öne çıkarabilmek adına, Keşfet bölümünde Reels’e özel bir bölüm oluşturmayı planlıyor.

Instagram, önceki dönemlerden de hatırlanacağı üzere birçok sosyal medya platformunun bazı özelliklerini ve benzerlerini bünyesine eklediği için uzun süreler eleştirilerden kaçamamıştı. Snapchat’ten Story özelliğini platforma entegre eden şirket, Snapchat’in düşüşünde önemli bir rol oynamıştı. Instagram geçen yılın sonlarına doğru ise yükselişi durdurulamayan TikTok’un video paylaşım formatını bünyesine eklediğini duyurmuştu. Eleştirilerin odak noktasında kalan Instagram, TikTok’un video formatıyla birebir aynı olmadığını ve değişiklikler eklediklerini dile getirmişti. Şirket şimdi ise geçen yılın sonlarında kullanıcı hizmetine açtığı Reels özelliğini ön plana çıkarmak için çalışmalarını sürdürüyor. 

Instagram Reels özelliği için Keşfet’e özel bir bölüm ekleyecek

TikTok’ta olduğu gibi 15 saniyelik videolara müzik ekleyerek kullanıcıların klipler oluşturmasına olanak tanıyan özelliği daha fazla görünür kılmak isteyen Instagram, Keşfet bölümünde Reels özelliğini öne çıkaracak. Keşfet bölümünde Reels’e özel bölümler eklemeyi planlayan şirket, bu sayede kullanıcıların 15 saniyelik klipleri daha kolay bulmasına imkan tanıyacak.

Instagram’ın Keşfet bölümünde ayrı bir bölümü olacak olan Reels özelliğinden klipleri yayınlayacak olan Instagram, bu noktada profili açık olan kullanıcıların videolarını öne çıkaracak. 

Instagram, yapılması planlanan yeni değişiklik sayesinde Reels’in kapsama alanını genişletmeye çalışıyor. Diğer sosyal medya platformlarında olduğu bilinen özellikleri bünyesine eklemekle eleştirilerin hedef tahtası haline gelen şirket, yeni özelliği için temkinli hareket ediyor gibi görünüyor. Kullanıcılardan gelen geri bildirimler sebebiyle dikkatleri üzerine fazla çekmemek isteyen Instagram bu işlemi yavaş bir şekilde platforma ekleyecek. 

Sosyal medya platformu Reels özelliğini ilk olarak sadece Brezilya’daki kullanıcıları için aktif etmişti. Ancak özellik artık Brezilya ile birlikte Almanya ve Fransa’da da kullanılabilecek. Instagram ‘ın Reels özelliğinin diğer ülkelere ne zaman geleceği hakkında ise henüz net bir bilgi bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram Yeni Haber Kaynağı Olacak!

Instagram, Çift Katlı Hikayeler Bölümü Üzerinde Çalışıyor

Teknoloji Haber Bülteni DigiToll İçin Tıklayınız..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz