YouTube Müzik Hızlı Kaydırma

Popüler sosyal medya ağı Reddit üzerinden ortaya atılan bir iddiaya göre YouTube Müzik, Spotify’ın hızlı kaydırma özelliğini bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Şimdilik sadece belli bir sayıda kullanıcıya açılan özelliğin, yaygın kullanıma ne zaman sokulacağı ise henüz bilinmiyor. 

Reddit üzerinden ortaya atılan bir iddiaya göre YouTube MüzikSpotify’ın hızlı kaydırma özelliğini bünyesine eklemeye hazırlanıyor. Özelliğin, henüz yalnızca belli bir kullanıcı kitlesine açıldığı ifade ediliyor. Aktarılan detaylara göre; özelliği görebilmeye başlayan kullanıcılar, şarkı üzerinde hızlıca kaydırma işlemi yaparak bir sonraki şarkıya geçebiliyor. Normal şartlarda YouTube Müzik kullanıcılarının, şarkıyı değiştirmek için kaydırma işlemi yapmak yerine “İleri” butonuna tıklaması gerekiyor. Yeni eklenen özellik sayesinde ise şarkı görseli üzerinden ekran kaydırıldığında, bir sonraki şarkıya geçiş yapılabiliyor.  

Diğer yandan özelliğin, ilk kez Reddit yazarları tarafından tespit edildiği ve giderek daha da fazla YouTube Müzik kullanıcısına açıldığı belirtildi. Fakat konuyla ilgili gelişmeleri takip eden pek çok kullanıcı, henüz özelliği görüntüleyemediğini ifade etti. Bununla birlikte, sosyal medya devi YouTube’un üst kuruluşu olan Google’dan da henüz konuya ilişkin resmi bir açıklama gelmedi. Daha önce de teknoloji devi; birçok kez yeni bir özelliği, deneme sürümüyle birlikte belli bir kullanıcı kitlesinin beğenisine sunmuş ve yapılan olumsuz geri dönüşler sonrası platformda yayınlamamıştı. Bu nedenle hızlı kaydırma özelliğinin de YouTube Müzik bünyesine, yapılacak geribildirimlere göre eklenebileceği tahmin edildi. 

Hızlı kaydırma özelliği, Spotify ve Google Play Müzik’te halihazırda bulunuyordu

Spotify Hızlı Kaydırma

YouTube Müzik’e eklenmesi beklenen hızlı kaydırma özelliği, halihazırda Spotify ve Google Play Müzik bünyesinde var olan bir özellikti. Dinleme deneyiminde hızlı geçiş imkanı sunduğu için pek çok kullanıcı tarafından oldukça sevilen hızlı kaydırma, bir grup kullanıcı tarafından ise kontrol dışı şarkı değişimlerine müsait olması açısından çok fazla beğeni toplamayan bir eklentiydi. 

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

YouTube, TikTok’a benzer bir müzikli kısa video özelliği üzerinde çalışıyor

YouTube Music’e yeni özellik: Kullanıcılar bilgisayarlarından müzik yükleyebilecek

YouTube, Android Uygulamasında Google Arama Sonuçlarını da Göstermeye Başladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz