Instagram Silinen Gönderileri Kurtarma

Sosyal medya devi Instagram, silinen gönderileri kurtarma özelliğini bünyesine ekledi. Kullanıcıların; artık platformun web sürümüne eklenen ‘Yakın Zaman Önce Silinenler’ özelliği sayesinde, silinen gönderileri 30 gün süreyle kurtarabilecekleri ifade edildi.  

Sosyal medya devi Instagram, silinen gönderileri kurtarma özelliğini bünyesine ekledi. Bu kapsamda; platformun web sürümüne, ‘Yakın Zaman Önce Silinenler’ isimli yeni bir özellik eklendi. Instagram’ın, artık kullanıcılar tarafından silinen gönderileri 30 gün süreyle sunucularında tutmaya devam edeceği belirtildi. Hikayeler için ise bu sürenin, 24 saat olduğu dile getirildi. Kullanıcıların böylece; silinen gönderileri 30 gün, hikayeleri ise 24 saat süreyle kurtarabilecekleri ifade edildi.  

Diğer yandan şirket, söz konusu hamleyi platformda meydana gelen ‘hack’ saldırılarını hedef alarak yaptığına işaret etti. Belirli bir hesaptaki gönderilerin, bir ‘hack’ saldırısı sonucu kötü niyetli kişiler tarafından silinmesi durumunda kullanıcıların, bu gönderileri 30 gün süreyle kurtarabilecekleri belirtildi. Söz konusu özelliğin, özellikle tanınmış kişilerin hesaplarına yapılan ‘hack’ saldırılarında oldukça işlevsel olabileceği tahmin edildi. Özelliğin, aynı zamanda çeşitli nedenlerle silinen ve daha sonra karar değiştirilen gönderileri kurtarabileceğinin de altı çizildi.  

Silinen Instagram gönderisi kurtarma özelliğinin, ne zaman yaygın kullanıma açılacağı henüz bilinmiyor 

Silinen Instagram Gönderisi Kurtarma

Aktarılan detaylara göre; kullanıcılar, bir gönderiyi kaldırdıktan sonra tamamen Instagram sunucularından silinmesini de talep edebilecek. Bu durumda kullanıcıların, kısa mesaj veya e-posta doğrulaması aracılığıyla hesap sahibi olduğunu onaylaması gerekecek. Silinen Instagram gönderisi kurtarma özelliğinin, yaygın kullanıma ne zaman açılacağı ise henüz bilinmiyor. Özelliğe erişimi olan kullanıcılar, güncel olarak platformun ‘Ayarlar’ menüsü altındaki ‘Hesap’ sekmesi içerisinden ‘Son Silinmiş’ seçeneğine tıklayarak silinen hesap gönderilerini kurtarabiliyor.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram Web Sürümünün ‘Hikayeler’ Sayfası Yenilendi

Instagram, İşletme ve İçerik Üreticisi Hesapları İçin ‘Profesyonel Pano’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu! 

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz