Instagram TikTok Açıklama

Instagram CEO’su Adam Mosseri, geçen yılın Ağustos ayında platforma eklenen kısa video özelliği ‘Reels’ ve ‘TikTok’ uygulaması hakkında açıklama yaptı. TikTok’un kısa video formatı konusunda kendilerinden çok daha ileride olduğunu kabul etmeleri gerektiğini belirten Mosseri, kullanıma sunacakları yeni efekt ve filtreler üzerinde yoğunlaştıklarına işaret etti.  

Instagram CEO’su Adam Mosseri, yeni bir açıklama yaparak geçen yılın Ağustos ayında platforma eklenen kısa video özelliği ‘Reels’ ve TikTok uygulaması hakkında değerlendirmelerde bulundu. ‘Reels’ özelliği, daha önce birçok kez ‘TikTok’taki kısa video formatıyla karşılaştırılmıştı. TikTok’un popülarite kazanması; platformu, ‘Snapchat’teki ‘Hikayeler’ özelliğinin Instagram’a eklenmesine benzer bir hamle yapmak zorunda bırakmıştı. Fakat Mosseri, açıklamasında ‘Reels’ özelliğinden elde ettikleri geri dönüşlerden memnun olmadıklarını belirterek TikTok’un kısa video formatı konusunda kendilerinden çok daha ileride olduğuna işaret etti.  

Bu aşamadan sonra platformu daha farklı kılmaya yönelik hamleler yapmaları gerektiğini dile getiren sosyal medya devi CEO’su ayrıca, “İnsanların içerikleri paylaşma ve tüketme oranlarına baktığımızda büyüdüğümüzü görüyoruz. Ancak önümüzde çok daha uzun bir yol var. TikTok’un, bizden ileride olduğu konusunda dürüst olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı. Bununla birlikte; Instagram’ınTikTok’un sahip olduğu birçok efekt ve filtreye sahip olmadığı da biliniyordu. Mosseri, açıklamasında bu konuya da değindi ve Instagram’ın, yeni efekt ve filtreler üzerinde yoğunlaşması gerektiğinin altını çizdi.  

Mosseri, hala birçok kullanıcının ‘IGTV’ ve normal video gönderisi arasındaki farkı bilmediğine işaret etti

IGTV Normal Video Gönderisi Farkı

Diğer yandan; yapılan açıklamada, hala birçok kullanıcının ‘IGTV’ ve normal video gönderisi arasındaki farkı bilmediği vurgulandı. Mosseri, konuya ilişkin olarak “Aslında iki format, birbiriyle karıştırılmaması gereken ince bir ayrıntıya sahip. Bu yüzden de fikri nasıl basitleştirebileceğimize odaklanmaya başladık. Bu; sadece ‘IGTV’ için değil, Instagram genelinde uygulamamız gereken bir politika. Geçen yıl birçok yenilik ve farklılığa gittik; ancak bu yıl, sadeliğe geri dönmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı. Platforma daha yaratıcı formatlar da eklemek istediklerini belirten Instagram CEO’su, bomba etkisi yaratacak ve yoğun ilgi görecek yeni içerikler düşünmeleri gerektiğini de sözlerine ekledi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll’ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram, Masaüstü Arayüzü İçin ‘Hikayeler’ Özelliğinde Yeni Bir Tasarımı Test Ediyor 

Instagram Reels’e Kişi Etiketleme Özelliği Geliyor

Instagram Lite Uygulaması Kullanıma Sunuldu! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz