Instagram Profesyonel Pano

Sosyal medya devi Instagram, işletme ve içerik üreticilere ait hesaplar için ‘Profesyonel Pano’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Profesyonel Pano’nun; performans ölçümü, profesyonel araçları keşfetme ve kullanma ve eğitici bilgilere erişim için merkezi bir konum görevi gördüğü ifade edildi.  

Sosyal medya devi Instagram, işletme ve içerik üreticilere ait hesaplar için ‘Profesyonel Pano’ özelliğini kullanıma sunduğunu duyurdu. ‘Profesyonel Pano’nun; performans ölçümü, profesyonel araçları keşfetme ve kullanma ve eğitici bilgilere erişim için merkezi bir konum görevi gördüğü ifade edildi. İşletmeleri ve içerik üreticileri tek bir yerden desteklediği belirtilen ‘Profesyonel Pano’nun ayrıca, 3 ana bölümden oluştuğunun da altı çizildi. Şirket, panoda yer alan 3 ana bölümü şu şekilde açıkladı:  

  • “Performansını Takip Et: Hesabınızın performansına göre, son 30 günün istatistiklerini ve trendleri görün. 
  • İşletmeni Büyüt: Hesabınızı daha etkin yönetin. İşletmeler için ‘Alışveriş’, içerik üreticiler için ‘Rozetler’ gibi çeşitli araçlara uygunluğunuzu kontrol edin ve başka hangi özellikleri kullanabileceğinizi öğrenin. 
  • Gelişmelerden Haberdar Ol: Eğitici kaynaklar ile Instagram’dan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizi öğrenin.” 

Kasım ayından bu yana 82 milyon Instagram hesabı, ‘Profesyonel Kaynaklar’ merkezini ziyaret etti

Instagram Profesyonel Kaynaklar

Diğer yandan; küçük işletme ve içerik üreticileri desteklemeye önem verdiğini belirten Instagram; 2020’de işletme ve içerik üreticilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak adına ‘Rozetler’, ‘Instagram Mağaza’ ve ‘Markalı İçerik Araçları’ gibi çeşitli araçları da kullanıma sunmuştu. Şirket, daha sonrasında bu araçlara tek bir noktadan erişilebilmesini de mümkün kıldı. Kasım ayında kullanıma sunulmasından bu yana 82 milyon Instagram hesabının, ‘Profesyonel Kaynaklar’ merkezini ziyaret ederken 37 milyon hesabın ise burada en az bir işlem yaptığı kaydedildi. Şimdi ‘Profesyonel Pano’ özelliğinin de Instagram’da işletmelerin işlerini büyütmelerini ve içerik üreticilerin başarıya ulaşmalarını kolaylaştırmayı amaçladığı belirtildi.  

Teknoloji haber bülteni DigiToll‘ü izlemek için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı! 

Trump’ın Facebook ve Instagram Hesapları Açıldı

Instagram, Masaüstü Arayüzü İçin ‘Hikayeler’ Özelliğinde Yeni Bir Tasarımı Test Ediyor 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz