Instagram masaüstü web sürümüne yeni bir “Hikayeler” sayfası ekledi. Yayınlanan yeni güncellemeyle birlikte artık kullanıcılar internet sayfası üzerinden giriş yaptıklarında Instagram’da yeni “Hikayeler” sayfasını görecek. Instagram ‘ın masaüstü sürümdeki Hikayeler özelliği kullanıcılara bir önceki ve bir sonraki hikayenin ön izlemesini de gösterecek. 

Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu Instagram, masaüstü web sürümüne uzun süredir yeni bir Hikayeler bölümü eklemek için çalışmalar sürdürüyor. Instagram ‘ın bu bağlamda masaüstü arayüzü için ‘Hikayeler (Stories)’ özelliğinde yeni bir tasarımı test ettiği biliniyordu. Test edilen yeni tasarımla birlikte kullanıcıların web arayüzünde çok daha kolay bir şekilde Hikayeler’e erişebileceği düşünülüyordu. Şirket test aşamasının tamamlanmasının ardından yeni özelliğini kısıtlı bir kullanıcı kitlesine beğenisine sundu.

Instagram web arayüzünde “Hikayeler” tek tek görülmeyecek

Instagram’ın web arayüzünde yaptığı yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar çok daha işlevsel bir sayfa görecek. Bu bağlamda eskiden ekranı kaplayan tek bir Hikaye görüyordu. Kişiler artık bunun yerine bir hikayenin öncesindekileri ve sonrasındakileri de önizleme şeklinde görebilecek. 

Yeni sunulan Instagram Hikayeler sayfasının gelmesi ile birlikte kullanıcılar artık daha pratik bir hikaye deneyimi yaşayacak. Eklenen yeni tasarımla bir hikaye ‘manuel’ olarak tıklanıp geçilebiliyor. Ya da mobil uygulamada olduğu gibi otomatik olarak oynatılabiliyor. Yeni güncelleme ile Hikayeler sayfasında akışın neresinde olduklarını da kullanıcılar çok daha bir şekilde görebiliyor.

Instagram’ın masaüstü sürümüne gelen yeni Hikayeler sayfasının şu an için kaç kullanıcıya açıldığı henüz net olarak bilinmiyor. Ancak konuyla alakalı açıklamalarda bulunan bir Instagram sözcüsü özelliği geçen ay test etmeye başladıklarını doğruladı. Bunun yanı sıra yeni sayfa tasarımının şu an için kısıtlı bir kullanıcı kitlesi tarafından kullanıldığı da belirtildi. Ancak tasarımın kalıcı hale gelip gelmeyeceği ya da herkes için ne zaman açılıp açılmayacağı hakkında net bir bilgi henüz bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir:

Instagram, İşletme ve İçerik Üreticisi Hesapları İçin ‘Profesyonel Pano’ Özelliğini Kullanıma Sunduğunu Duyurdu! 

Instagram CEO’su Adam Mosseri, TikTok ile İlgili Açıklama Yaptı! 

İnternet Dolandırıcılığı – Timur Akkurt & Ekin Kollama:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz