Instagram son dönemlerin en popüler uygulamalarından olan TikTok’u ekarte etmeye yönelik bir özellik üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan yenilikle, TikTok’un temel özelliği Instagram’a da gelecek gibi duruyor.

TikTok kısa sürede elde ettiği popülariteyle sosyal medya devleri arasına girmeyi başardı. Kullanıcı sayısı ve etkileşimiyle beklenmeyen bir başarı elde eden TikTok her geçen gün güçlenmeye devam ediyor.

Instagram da TikTok’un popülaritesinin oldukça farkında. Fotoğraf ve video paylaşım platformu olan Instagram TikTok’u ekarte etmeye yönelik eylemler başlattı. TikTok’un temel özelliğini bünyesinde hayata geçirmeyi planlayan Instagram konuyla alakalı olarak çalışmalarını hızlandırdı.

Instagram’a yeni dahil olacak özellik video editleme modu olacak. Firmanın üzerinde çalıştığı bu özellik aslında temelde TikTok’a dayanıyor. Üzerinde çalışılan yeni özellik  kullanıcılara çeşitli videolar oluşturma ve editleme seçeneği sunacak. Yani Instagram kullanıcıları kısa süre sonra TikTok’ta olduğu gibi videoları editleyebilecek. Yeni özellikle birlikte kullanıcılar artık video hızını değiştirmeye ve AR efektleri gibi özellikleri videolarında kullanmaya başlayabilecekler. Ayrıca kullanıcıların birbirlerinin videolarına dahil olma imkanları olacak.

Instagram’ın bu yeni özelliği ne zaman kullanıcılara sunacağı şu an için bilinmiyor. Ancak geliştirici ekibin çok geçmeden özelliği kullanıma hazır hale getirileceği düşünülüyor.