sony-playstation-5-canli-yayin1

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, uzun süredir merakla beklenen yeni oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili detayları 18 Mart Çarşamba günü yapılacak canlı yayın etkinliğinde aktaracağını duyurdu. PlayStation’ın resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamaya göre, canlı yayında ürünün baş tasarımcısı Mark Cerny de yer alacak.

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, uzun süredir merakla beklenen ve piyasaya sürmeye hazırlandığı oyun konsolu PlayStation 5 ile ilgili yeni bir açıklama yaptı. Şirketin PlayStation” oyun konsolu serisinin resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, PlayStation 5 ile ilgili merak edilen detayların Sony tarafından düzenlenecek bir canlı yayın etkinliği aracılığıyla oyun tutkunlarına aktarılacağı duyuruldu. Etkinliğe ilişkin paylaşılan detaylara göre; canlı yayın, 18 Mart Çarşamba günü “PlayStation Blog üzerinden gerçekleşecek.  

sony-playstation-5-canli-yayin

Teknoloji devinin canlı yayın etkinliğinde, PlayStation 5’in baş tasarımcısı Mark Cerny konuşmacı olacak. Cerny, canlı yayındaki konuşmasında PlayStation 5’in sistem mimarisinden ve ürünün oyunların geleceğini nasıl etkileyeceğinden bahsedecek. Mark Cerny’nin konuşmacı olacağı canlı yayın etkinliği, Türkiye saati ile 19.00’da gerçekleşecek. Yapılacak etkinlikte Cerny’nin, Sony’nin yeni oyun konsolunun fiyatı, tasarımı ve teknik özellikleri ile ilgili detaylardan da bahsedebileceği ya da ürüne ilişkin bazı yeni ipuçları aktarabileceği tahmin ediliyor. 

PS5 tanıtım tarihi, Coronavirüs nedeniyle ertelenmişti

Daha önce, PlayStation 5’in teknik detayları ve tanıtım tarihiyle ilgili pek çok iddia ortaya atılmıştı. Sony’nin, ürünü Kasım 2020’de görücüye çıkaracağı ve satışa koyacağı tahmin ediliyordu. Fakat sonrasında Çin’in Wuhan şehrinden tüm dünyaya hızla yayılan Coronavirüsün teknoloji dünyasında yarattığı kriz nedeniyle Sony’nin, PlayStation 5’in satış tarihini ileri bir tarihe ertelediği ve ürünün 2021 yılına kadar raflardaki yerini alamayacağı iddia edilmişti. Ürüne ilişkin tanıtım ve satış tarihi detayları, henüz netlik kazanabilmiş değil. Markanın, ürünle ilgili detayları canlı yayın aracılığıyla aktarmayı tercih etmesinin ise yine Coronavirüse yönelik alınan tedbirlerin bir parçası olduğu düşünülüyor. 

Teknoloji haber bülteni için tıklayınız.

PlayStation 5 satış tarihi Coronavirüs sebebiyle gecikebilir

PlayStation 5’in kontrolcüsü için kablosuz şarj patenti alındı

Sony, Playstation 5’e ait bazı detayları açıkladı