En İyi Online Eğitim Platformları

2020 yılından bu yana tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi, pek çok alışkanlıklarımızı değiştirmemizde etken oldu. Sosyal mesafenin önemini koruduğu bu süreçte; iş hayatı, eğitim ve alışverişe kadar pek çok gerekliliği online mecralardan ve uzaktan yönetmeye, yürütmeye başladık. Örneğin, vaktimizden ayırıp hem sosyalleşme için hem de mesleki ve bireysel gelişimi desteklemek amacıyla yüz yüze aldığımız kurslar da yerini online eğitime bıraktı. Bu nedenle, Tekno Safari editörleri olarak sizler için en iyi online eğitim platformlarını bir liste halinde hazırladık. İşte; ‘Online eğitim platformları.’ ‘En iyi online eğitim platformları.’ ‘Öğrenmeyi sevenler için online eğitim platformları.’ ‘Online eğitim alabileceğiniz en iyi platformlar.’ ‘Evinizden ulaşabileceğiniz en iyi online eğitim platformları.’ ‘Uzaktan eğitim platformları.’

Online eğitim alabileceğiniz en iyi 14 platform tüm detaylarıyla yazımızın devamında. İşte; ‘Online eğitim platformları.’ ‘En iyi online eğitim platformları.’ ‘Öğrenmeyi sevenler için online eğitim platformları.’ ‘Online eğitim alabileceğiniz en iyi platformlar.’ ‘Evinizden ulaşabileceğiniz en iyi online eğitim platformları.’ ‘Uzaktan eğitim platformları.’

En İyi Online Eğitim Platformları

 • Uzaktan Eğitim PlatformlarıUdemy
 • Edx.org
 • Udacity.org
 • Khanacademy.org
 • Coursera.org
 • Alison.com
 • Kurslab.com
 • Masterclass
 • Futurelearn
 • Vizgo Akademi
 • İstanbul İşletme Enstitüsü
 • Openculture.com
 • Bilgeis.net
 • Google Dijital Garaj
Udemy

En İyi Online Eğitim Platformları

En iyi online eğitim platformları listemize Udemy ile başlıyoruz. Android ve iOS kullanıcılarının mobil uygulama olarak indirebileceği Udemy’de kodlama, geliştirme, python, java, işletme, pazarlama, SEO, SEM, çizim, fotoğrafçılık olmak üzere daha pek çok alanda online video kursları bulunuyor. Kurs içi sınavlara katılarak öğrenilenleri de pekiştirme imkânı sunan uygulama, bir Türk girişimi. Kullanıcıları, 65’ten fazla dilde online eğitimle buluşturan platformda kurslar ücretli oluyor. Fakat dönem dönem yapılan kampanyalarla birlikte pek çok kurs oldukça uygun fiyata düşüyor.

Edx.org

En İyi Online Eğitim Platformları

Harvard ve Oxford Üniversitesi başta olmak üzere pek çok üniversiteden ve ortak kurumlardan eğitim alabileceğiniz Edx.org’da ücretler dolar üzerinden belirleniyor. Dolayısıyla Türkiye şartlarında diğer online eğitim platformlarına göre Edx.org pahalı bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Diğer yandan niteliği bakımından online eğitim alabileceğiniz en iyi platformlardan olan Edx.org’da, Mimari, Sanat Kültürü, Mühendislik olmak üzere toplam 31 alanda ders alabiliyorsunuz. Bununla birlikte eğitim almak istediğiniz dersin giriş, orta ve ileri olmak üzere seviye düzeyini de siz belirliyorsunuz.

Udacity.org

En İyi Online Eğitim Platformları

Hem bireysel hem de kurumsal online eğitimler sunan Udacity.org’da daha çok yazılım alanında programlar yer alıyor. Global düzeyde eğitimler veren platformda, kurs sonunda sertifika da alıyorsunuz.

Khanacademy.org

En İyi Online Eğitim Platformları

Tamamen ücretsiz olan ve kullanıcıları tarafından da oldukça beğenilen Khanacademy.org, mobil uygulama olarak da kullanabileceğiniz bir platform. Kâr amacı gütmeyen bu online eğitim platformunda, çeşitli konularla ilgili videolar, alıştırmalar, makaleler bulabilirsiniz. Ortaokul ve lise düzeyinde derslerin yer aldığı platformun, özellikle de uzaktan eğitim sürecinde çocuklar için fayda sağlayacağını da ekleyebiliriz.

Coursera.org

En İyi Online Eğitim Platformları

Hem ücretli hem de ücretsiz kurslara ulaşabileceğiniz Coursera.org, burs başvuru imkânı sunması nedeniyle özellikle üniversite öğrencileri için oldukça yararlı olabilir. Kurs sonrası sertifika da alabildiğiniz platformda, Matematik, Kişisel Gelişim, Fizik Bilimi ve Mühendisliği, Sağlık gibi birbirinden farklı toplam 11 konuda pek çok ders yer alıyor.

Alison.com

En İyi Online Eğitim Platformları

Sertifika ve diploma olmak üzere iki ayrı seçenek sunan platformda bazı eğitimler ücretsiz olabiliyor. Kişisel Gelişim, Sağlık, İşletme, Satış ve Pazarlama gibi daha pek çok kategoride eğitim almayı tercih edebilirsiniz.

Kurslab.com

En İyi Online Eğitim Platformları

Dünyanın dört bir yanından eğitmenlerin yer aldığı Kurslab’da dil, Piyano gibi pek çok eğitime ulaşabiliyorsunuz. Fiyat politikaları saatlik ücret olan platforma girdiğiniz takdirde eğitmenleri ve saatlik ücretlerini görebiliyorsunuz. 15 dakikalık ücretsiz deneme dersi alarak deneyebileceğiniz platformda canlı derslere de katılabiliyorsunuz.

Masterclass

En İyi Online Eğitim Platformları

Listemize, Masterclass ile devam ediyoruz. Sanat, eğlence, müzik, spor, sağlık, tasarım gibi alanlarda uzman kişiler tarafından dersler alabiliyorsunuz. Bu nedenle; daha çok sanata ilgi duyan ve bu alanda online kurs almak isteyenlere hitap eden bir platform. Diğer yandan ders aldığınız eğitmenlerin de önemli isimler olduğunu söyleyebiliriz.

Futurelearn

En İyi Online Eğitim Platformları

Dünya çapında üniversiteler ve kuruluşlar tarafından online kurs veren Futurelearn’da pek çok konuda eğitimlere ulaşabiliyorsunuz. Ücretli ve ücretsiz ders seçeneği sunan platformda kısa dersler almayı da tercih edebilirsiniz.

Vizgo Akademi

En İyi Online Eğitim Platformları

Mobil uygulama olarak akıllı telefonlarınıza indirebileceğiniz Vizgo Akademi’de yıllık 169 TL ödeyerek tüm eğitimlere ulaşabiliyorsunuz. 800’den fazla mikro eğitimlerin yer aldığı platformda hem bireysel eğitimlerinden yararlanabiliyor hem de ekibinizin gelişimi için kurumsal eğitimleri tercih edebiliyorsunuz.

İstanbul İşletme Enstitüsü

En İyi Online Eğitim Platformları

Sertifikalı eğitimlerin bulunduğu bir diğer platform da İstanbul İşletme Enstitüsü. Sosyal Medya Uzmanlığı, İngilizce, Diksiyon gibi başka konularda da kurslar alabileceğiniz platformda ücretsiz eğitimler de yer alırken ücretli olarak Workshop’lar satın alabiliyorsunuz.

Openculture.com

En İyi Online Eğitim Platformları

1.700 ücretsiz çevrimiçi kursların bulunduğu Openculture’da ücretli eğitimler de var. Sertifikalı eğitim veren platformun dili ise daha çok İngilizce.

Bilgeis.net

En İyi Online Eğitim Platformları

Mesleki yetkinlikleri artırmaya yönelik eğitim içeriklerinin bulunduğu Bilgeis’de yabancılar için Türkçe dersleri de mevcut. Yazılımdan tasarıma ve iş dünyasına hitap eden platformdan alınan sertifikalar ise ODTÜ onaylı.

Google Dijital Garaj

En İyi Online Eğitim Platformları

Listemizde son sırada Google Dijital Garaj yer alıyor. Dijital Pazarlama, Kariyer Geliştirme, Dijital Güvenlik, Veri ve Geliştirme kategorilerinde 2 saat, 2 ile 10 saat, 20 saat ve 20 saatten uzun sürelerde eğitimler almak mümkün. Eğitimlerin; başlangıç, orta, ileri olmak üzere zorluk düzeyini kendiniz seçebildiğiniz gibi ücretli ve ücretsiz sertifika seçenekleri de mevcut.

İlginizi çekebilir:

Sosyal Medya Başkanlığı Kurulacak: Sosyal Ağ Sağlayıcılar Troll Hesapları Deşifre Edecek!

Twitter DM ’e Yeni Özellikler Ekliyor: Toplu ve Doğrudan Mesaj Gönderme

Yaratıcı Reels ve Tiktok videosu çektiren telefon: Mi 11 Lite kamera testi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz