Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin yerli dijital platformları arasına yenilerinin ekleneceği haberleri gündeme gelmişti. O platformlardan birinin ‘Başlat’ olacağı iddia edildi. İşte Detaylar!

Dijital platformlar son yıllarda televizyonun da üzerine çıkıyor. Hem içeriklerin kalitesi hem de çeşitliliği göz önünde bulundurulunca televizyondan çok daha keyifli olan bu platformlar, izleyiciler tarafından televizyona nazaran daha çok tercih ediliyor.

Netflix, BluTV, Disney Plus gibi ülkemizde hizmet vermeye devam eden platformlara ek olarak, yavaş yavaş yerli dijital platformlar da ortaya çıkmaya başlıyor. Acun Ilıcalı’ ya ait olan Exxen’den sonra şimdi de Başlat isimli yerli dijital platformun Türkiye’de hizmet vereceği konuşuluyor.

Yeni Yerli Platform Yolda!

Geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin yerli dijital platformları arasına yenileri ekleneceği haberleri gündeme gelmişti. Bu haberi de TRT Genel Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı  duyurmuştu. Şimdilerde ise yeni platformun adının ‘Başlat’ olacağı öğrenildi.

Başlat’ın Key Play Medya’ya ait olduğu ve medya sahibinin ise Yiğit Doğan Çelik isimli bir iş insanı olduğu bilgisi kulislerde dolaşırken, bu dijital platform için 65 milyon dolarlık bütçe ayrıldığı ve platformun yakında duyurulacağı haberleri gündeme geldi. Hatta iddialara göre ‘Başlat’ için RTÜK onayı bile alındı.

Başlat İçin Sosyal Medya Hesapları ve İnternet Sitesi Açıldı!

Türkiye’nin yeni yerli dijital platformu olacağı düşünülen Başlat için hazırlıklar tam gaz devam ediyor. Platformun internet sitesi ve aynı isimli sosyal medya hesapları açıldı. Ancak ne internet sitesinde ne de sosyal medya hesaplarında, Başlat’ın nasıl bir platform olacağı bilgisi yer almadı. Platformun sahibi olduğu söylenen Yiğit Doğan Çelik veya Key Play Medya’dan da konuyla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz