Apple, iPhone modelleri içim 19 Eylül’de yayınlanan iOS 13 için ilk istatistikleri yayınladı. Açıklanan verilere göre iOS 13 güncellemesi alan iPhone’ların %50 kadarı iOS 13’e geçiş yaptı.

Apple, iPhone için 19 Eylül’de piyasaya sürülmesinden bu yana iOS 13 için ilk istatistikleri yayınladı. Apple güncellenen App Store Geliştiricileri sayfasındaki istatistikleri paylaştı. Apple, ‌iOS 13‌’ün son dört yıl içinde tanıtılan tüm iPhone’ların % 55’ine ve App Store etkinliği tarafından ölçülen tüm iPhone cihazlarının % 50’sine kurulduğunu bildirdi.

iOS 12, sadece 23 günde %50 seviyesini aşmayı başarmıştı. Sadece son dört yılda satın alınan iPhone’larda ise bu oran yüzde 55’e yükseliyordu.

App Store’a erişim sağlayan tüm iPhone’ların %41’i iOS 12 kullanıyor ve yalnızca %9’luk bir kısmı daha eski bir iOS sürümü kullanıyor. Son dört yıl içinde satın alınan cihazların %38’i iOS 12 kullanırken, kullanıcıların yalnızca yüzde 7’si daha eski bir işletim sistemi kullanıyor.

iPadOS için de rakamlar açıklandı. Buna göre tüm iPad’lerin %33’ü yeni işletim sistemini kullanıyor ve son dönemde satın alınan yeni iPad’lerin yalnızca yüzde 41’inde iPadOS yüklü.