Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
2 dakika

Apple, Haziran ayında gerçekleşecek olan WWDC 2023 etkinliğinde yeni ürünlerinin yanı sıra iOS 17 sürümünü de tanıtmaya hazırlanıyor. Diğer yandan da şirket iOS 16.5’ün ikinci beta sürümünü kullanıma sunmaya başladı. Teknoloji devi şirket, kullanıcılarına daha yakınlarda yeni beta sürümleri sunmuştu. Hemen ardından yeni sürümle gündeme gelen Apple, hem yeni sürümün özellikleri hakkında bilgi verdi hem de kullanıcıları bazı konularda uyardı.  

Son olarak iOS 16.4.1 ara güncellemesini yayınlayan Apple, 16 serisinin çalışmalarına devam ederek şimdi de 16.5’in ikinci beta sürümünü kullanıma sundu. Gerekli izinlere sahip olan kullanıcılara sunulan yeni beta sürümünün sahip olduğu kodlar ise 20F5028e ile 20F5039 aralığında. İşte detaylar!

16 Serisi Çalışmalarına Devam

16 serisine dair güncellemeler eve çalışmalara devam eden Apple, 16.5 için ikinci beta sürümünü devreye soktu. Yeni beta sürümünü test edebilmek için ise Ayarlar uygulamasından “Yazılım Güncelleme” kısmına gelerek buradan da “Beta Güncellemesi” seçeneğini seçmek gerekiyor. Ancak beta sürümünü indirip yükleyebilmek için mutlaka geliştirici izinlerine sahip Apple kimliği gerekiyor. iOS 16.5’in ikinci beta sürümü, Apple News uygulamasına bir Spor sekmesi eklemiş durumda. Bu sayede kullanıcılar spor odaklı içeriğe daha kolay erişebiliyor ve favori takımları hakkında son gelişmeleri takip edebiliyor. Ayrıca güncelleme, sesli komutla ekran kaydı başlatabilen yeni bir Siri özelliği de getiriyor. Diğer yandan Apple Card kullanıcıları için tasarruf hesabı özelliği de aktif olabilir. Zira şirket bu özellik için Apple Card’ın hüküm ve koşullarını daha geçtiğimiz ay güncellemişti.

Kullanıcılara Uyarılar

Apple, her ne kadar yeni güncellemelerle birlikte kullanıcılara daha iyi bir Apple deneyimi yaşatmak istiyor olsa da bazı konularda uyarı yapmayı da ihmal etmiyor. Çünkü küçük bir olasılık da olsa beta sürümleri veri kaybına neden olabiliyor. Bu konuda bir hatırlata yapan şirket, kullanıcılarının beta yazılımlarını birincil cihazlarına yüklememelerini şiddetle tavsiye ediyor. Hatta ve hatta beta sürümünü test eden kullanıcılarına kritik önemi olan verilerini kesinlikle yedeklemelerini de öneriyor. Sonuçta yeni bir beta sürümü güncellemesi yaparken cihazınızda bulunan onca önemli veriyi kaybetmek istemiyorsanız, mutlaka bu önerilere kulak vermeyi ihmal etmeyin.

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz