Bu içeriği değerlendirin.
Okuma Süresi
1 dakika

Apple’ın Hi, Speed etkinliğiyle gün yüzüne çıkardığı yeni iPhone 12 serisinin, iPhone 12 ve iPhone 12 mini modellerinin batarya kapasiteleri ortaya çıktı. 

Apple, tarihinde ilk kez eylül ayında değil ekim ayında yeni iPhone serisini tanıttı. Şirket tüm dünyanın etkisi altında kaldığı pandemi sebebiyle tedariklerde bazı sıkıntılar yaşamış ve 13 Ekim tarihinde yeni iPhone serisini gözler önüne çıkarmıştı. Kaliforniya merkezli teknoloji üreticisi 5G bağlantı teknolojisi ile birlikte cihazlarında kullandığı işlemcilerin hızlı olması sebebiyle etkinliğin adını Hi, Speed olarak açıklamıştı. Tasarım, işlemci ve kamera noktasına etkinlikte uzun süreler değininen Apple, cihazların batarya kapasitesi hakkında ise bir açıklamada bulunmamıştı. Apple’ın yeni serisindeki iPhone 12 ile iPhone 12 mini’nin bataryaları artık belli oldu. 

iPhone 12 serisi batarya kapasiteleri

Brezilya Ulusal Telekomünikasyon Ajansı ANATEL tarafından ortaya çıkarılan bir sertifikada yer alan belgelere göre, Apple iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin bataryalarını günümüz  orta segment akıllı telefonlarında bile görmüyoruz desek yeridir. ANATEL sertifikasında ortaya çıkan bilgilere göre, iPhone 12 mini ’de 2.227 mAh batarya kapasitesi bulunurken iPhone 12 ‘de ise 2.815 mAh’lik bir bataryası bulunuyor. Bu noktada önce şunu da belirtmekte fayda var. Apple’ın genellikle düşük segment Android akıllı telefonlarında görmeye alışkın olduğumuz bir batarya kullanması, şirketin yazılım ve donanım bakımından ne kadar başarılı olduğunu bir kere daha ortaya koyuyor. Ancak yine de pek çok iPhone sahibi Apple’dan daha uzun süreler giden bataryalar bekliyor. 

Apple’ın iPhone 11’de 3.110 mAh’lik bir batarya kapasitesini kullanırken yeni iPhone 12’de 2.815 mAh bir batarya kapasitesini kullanması akılları karıştırdı. Bu noktada iPhone hayranları Apple’dan beklediği yükseltilmiş batarya kapasitesine ulaşamadı. 

Ancak Apple’ın iPhone 12 serisinde batarya kapasitesini bu denli kısabilmesini 5 nm mimariyla geliştirilen yeni A14 Bionic çip set sağlıyor. Yani bu noktada iPhone 11 ve 12’nin video oynatma süreleri 17 saat olarak eşitlenmiş olarak karşımıza çıkıyor. Seriye yeni eklenen iPhone 12 mini ise 15 saat video izleme süresi vadediyor. 

Serinin düşük performans vadeden üyeleri iPhone 12 ve iPhone 12 mini’nin batarya kapasiteleri belli oldu. Ancak iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max’in batarya kapasiteleri henüz bilinmiyor. 

İlginizi Çekebilir:

Alabileceğimiz En İdeal Telefon , iPhone 12 ‘de Adaptör ve Kulaklık Neden Yok? – DigiToll #37 Yayında!

iPhone 12 Pro, iPhone 11 Pro’dan Yüzde 25 Kadar Hızlı

iPhone 12 Serisi İçin Üretilen ‘GRAY’ Kılıf Modelleri, Dikkat Çeken Fiyatlarıyla Tanıtıldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz