Hepsiburada NASDAQ

Türkiye merkezli e-ticaret platformu Hepsiburada, ‘NASDAQ’ borsasında işlem gören ilk Türk şirketi olarak ABD’de halka arz edileceğini açıkladı. Platformun, dünyanın pek çok yerinden birçok teknoloji devinin kote olduğu borsada halkı arzı için yatırımcı görüşmelerini başlattığı ifade edildi. Şirketin ilk halka arz fiyatının, hisse başına 11 ABD doları ile 13 ABD doları arasında olmasının beklendiğinin de altı çizildi.  

Türkiye merkezli e-ticaret platformu Hepsiburada, ‘NASDAQ’ borsasında işlem gören ilk Türk şirketi olarak ABD’de halka arz edileceğini açıkladı. Aktarılan detaylara göre; platform, 56 milyon 740 bin adet B Grubu hisse senedini halka arz etmek için ‘Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC)’ F-1 Formu aracılığıyla kayıt beyannamesini sundu. Bu adımla birlikte Hepsiburada, NASDAQ Borsası’na kote olacak hisseleri temsil eden B Sınıfı hisselerinin halka arzı için yatırımcı görüşmelerini başlatmış oldu.  

‘NASDAQ’ borsasında “HEPS” kısaltması ile işlem görmek üzere başvurduğunu duyuran Hepsiburada’nın ilk halka arz fiyatının, hisse başına 11 ABD doları ile 13 ABD doları arasında olmasının beklendiğinin de altı çizildi.  

Hepsiburada, halka arz sürecinin ardından NASDAQ borsasında işlem gören tek Türk şirketi olacak

Hepsiburada NASDAQ Halka Arz

Paylaşılan diğer bilgilere göre; Morgan Stanley & Co. LLC, J.P. Morgan Securities LLC and Goldman ve Sachs & Co. LLC, Hepsiburada’nın halka arzıyla ilgili lider aracı kurumlar olarak görev yaparken BofA Securities, Inc. ve UBS Securities LLC de alt aracı kurumlar olarak hizmet verecek. Halka arz sürecinin başarıyla tamamlanması halinde Hepsiburada, NASDAQ borasında işlem gören ilk ve tek Türk şirketi olarak Türkiye tarihinde bir ilke imza atacak. 

Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayınız.

İlginizi çekebilir:

Hepsiburada, ‘Hepsifly’ Markasıyla Uçak Bileti Satışına Başladı 

Hepsiburada Kargo Teslimat Dolabı ile Sosyal Teması Azaltıyor

Hepsiburada, Aracı Olmadan Taşımacılık Yapmak İsteyenler İçin ‘Sür-Kazan’ Modelini Hayata Geçirdiğini Duyurdu 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz