Okuma Süresi
2 dakika
6 ay sonra çıkması beklenen Apple’ın iPhone 15 serisi için bir sızıntı daha geldi. Buna göre Apple’ın yeni serisinde 3 cam panel bulunuyor.
ShrimApplePro adlı Twitter kullanıcısının Douyin’de yayınladığı bir video, iPhone 15 serisine ait olduğu düşünülen bir video paylaştı. Videoda bu yıl Eylül ayında çıkacak olan iPhone 15 serisinin ön cam panellerinin olduğu düşünülen görüntüler yayınlandı. ShrimApplePro, daha önce yapmış olduğu sızıntılarla güven kazanmıştı. Bakalım bu paylaşımından iPhone 15 serisi hakkında nasıl tüyolar öğrenebiliyoruz? İşte detaylar!

Daha İnce Çerçeve

ShrimApplePro adlı kullanıcının paylaşmış olduğu videoda görüntülenen telefonun iPhone 15 Pro’ya ait olduğu düşünülüyor. Görüntülerde ilk göze çarpan, modelin çerçevelerinin iPhone 14 Pro’dan çok daha ince olduğu. Diğer yandan ön cam panellerinin standart ekran boyutunun yanı sıra Dynamic Island’ı da görmemizi sağladığını ekleyelim. Eğer yapılan sızıntı doğruysa bu durumda yine iPhone 14 ailesinden ayrılarak Dynamic Island’ın iPhone 15’te olacağını söyleyebiliriz. Ama ekran görseli olarak özetlemek gerekirse bizi çok daha ince bir çerçeve bekliyor diyebiliriz.

Ses Tuşu Olmayacak

Eylül 2023’te çıkacak olan iPhone 15 serisine dair bir diğer önemli özellik ise 9to5MAc tarafından aktarılan bir bilgi. Buna göre artık yeni iPhone’da ses dengesini sağlamak için ses tuşları bulunmayacak. Dokunmatik ses açma kapama tuşunun bulunduğu modelde ses açma kısma tuşu yerine bir adet dokunmatik tepkimeli sensör yer alacak. Sensör sayesinde dokunduğunuz kısma göre telefonunuzun sesi kısılacak ya da artırılabilecek. Eğer telefonunuzu sessize almak istiyorsanız bunun için de çentik gibi oynatarak değil basılarak telefonunuzu sessize alabileceksiniz. Fakat bu konuda kullanımdan kaynaklı olarak telefonun daha kolay bozulabileceği yönünde eleştiriler alıyor. Çünkü özellikle bu özellik, telefonun oldukça hassas kullanılmasını gerektiriyor gibi görünüyor. iPhone 15’e dair elde edilen sızıntılardan birisi de hatırlanacağı üzere USB Type-C’ye geçişi ile ilgili gelişmeydi. Yine ShrimpApplePro’dan elde edilen sızıntıya göre Apple iPhone 15 serisi ile tüketicilere çifte standart uygulayacak. Yani iddiaya göre Apple, yalnızca ‘made for iPhone’ programı kapsamında üretilen USB Type-C kablolara tam destek verecek ve bu da bugün kullanılan Type-C kablolar açısından ciddi bir kısıtlamaya neden olacak gibi görünüyor.
Tekno Safari YouTube kanalına abone olmak için tıklayın!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz